Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A vörösbornak konkrétan...

A vörösbornak konkrétan milyen egészség-javító hatása van?

Figyelt kérdés

A mi családunknak nagy jelképe az alkohol. Mi itthon házilag szoktunk termelni bort illetve pálinkát. Nyilván csak ilyen kisüzem szerűleg gyártjuk a piákat, öncélú fogyasztásra illetve ismerősi körben eladjuk.

Amire felfigyeltem az az, hogy a szüleim mindennap megitatnak velem 2 pohár vörösbort, mondván, hogy jót tesz egészségemnek. Én természetesen megiszom, mert szeretem, de többször is feltettem már nekik azt a bizonyos kérdést, hogy megtudná e pontosan mondani, hogy a napi két pohár vörösbor mely szerveknek tesz jót. Kérdésemre nem kaptam választ, melyből nekem az jön le, hogy ők se tudják.

Most akkor tényleg egészséges vagy nem? És ha igen, akkor pontosan milyen formában?

16/F



2020. máj. 28. 18:59
 1/5 Mojjo ***** válasza:
80%

A kékszőlő héjából kioldódó bizonyos fenolos komponenseknek - leginkább a rezveratrolnak - tulajdonítanak jótékony hatást. Leginkább a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésében, másodsorban rákmegelőzésben.

Ezek a hatások azonban _nincsenek_ bizonyítva. Az viszont teljesen bizonyos, hogy a napi szintű rendszeres alkoholfogyasztás - legyen az akár csak 2 pohár bor - egyenes út az alkoholizmushoz, ami jó eséllyel pokollá fogja tenni az életedet.

2020. máj. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ, így már világos! :)


Szüleim állítólag ugyanúgy isszák gyermekkoruk óta, mégsincs kutya bajuk, pedig 50 felettiek.

Napi 3 decit ittak első alkalommal is és mai napig ez a napi keretjük. Ezek szerint mégse alkoholisták.

2020. máj. 28. 19:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Kérdés,mekkora az pohár. Evés után,ha nem lendületből nyomod le azt a kb. 2dl ,nem gondolom hogy alkoholista leszel. Az is biztos,téged nem fognak fél decivel a pad alá itatni.
2020. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mojjo ***** válasza:
75%

@2: Csodálkoznál, hogy néznének ki, ha egy hónapig nem ihatnának.

A minden napos rendszeres alkoholfogyasztás alkoholizmus. A szervezetük függő, ők maguk is függőek. Hatalmas szerencse, hogy ez nem látszik meg, de ha le kellene tenniük az alkoholt, kőkeményen meglátszana a testi és lelki elvonási tüneteken.

2020. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vörösborban levő polifenolokat elég szorgalmasan kutatják, van is bizonyított hatása, azonban sokkal nagyobb koncentrációban találhatók a vörös szőlő magjában ezek az anyagok. Én lecsökkenteném napi egy pohárra az íze kedvéért és tolnék mellé szőlőmagot egy kiskanállal a májam kedvéért :)
2020. jún. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!