Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Segítség! Valaki elmondani,...

Sssaszem kérdése:

Segítség! Valaki elmondani, hogy konkrétan mit csinál a kineziológus? Valamiféle masszázst csinál?

Figyelt kérdés

2018. dec. 9. 18:51
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Én egyszer voltam ilyen gyógyítónál. Energiákat ad állítólag. A kezét húzogatta sokáig a testem felett. Azt mondta, hogy szellemet lát a vállamon. Nagyon rossz volt, és félelmetes, én sarlatánságnak gondolom. Mindezt jó pénzért.
2018. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Hazudik, kábítja a pacienseket!
2018. dec. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 NannyM válasza:
95%
A kineziológus az izmok feszüléséből megállapítja a stressz okát, azt oldásokkal segít megszüntetni, életvezetési tanácsokat ad. A kinez. elfogadott tudomány, gyakran egy alkalom nem elég, van aki rendszeresen visszajár. Gyereknél is nagyon hasznos , kicsi babáknál is hat, mert az izmaik beszélnek , bár ők még nem tudnak panaszkodni. Az igaz, hogy drága. Biztos vannak közöttük olyanok is , akik nem értik a dolgukat.
2018. dec. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hogyan oldja fel a feszültséget? Masszíroz valamti?
2018. dec. 12. 16:55
 5/8 anonim válasza:
100%

Engedd el ezt a masszírozós sületlenséget, nem masszíroz semmit! Bár az interneten számos helyen le van írva mit is csinál egy kineziológus, néhány mondatban összefoglalom.

Úgynevezett izomteszttel (nem, nem masszázs) próbálja a problémáid okát felderíteni, mert minden traumád elraktározódik benned...a magzatkori is! Szóval a testedtől (lelkedtől?) kapott visszajelzések alapján valamilyen "diagnózist" állít fel, ehhez kapcsolódik egy bizonyos viselkedési barométer (lásd: google).

Ezek után valamilyen gyakorlatot fog végeztetni veled, ez lehet vizualizációs, lehet mozgással vagy segédeszközökkel egybekötött vagy csak simán felolvastad veled egy szöveget mint egy mantrát. Ez hangzik a legegyszerűbbnek, pedig ha jól választotta meg a felolvasandó sorokat, akkor valószínűleg az ütni fog :D

Ott ülsz majd fölötte és az első pár szó után elakad a hangod, majd akárhogy akarod egyszerűen nem bírod HANGOSAN felolvasni...tudom ez hihetetlen, nekem is az volt régen...szóval nem tudod felolvasni, amíg ki nem engeded. Hogy mit? Az igazi mélyről jövő fájdalmat és csak sírsz és sírsz.

Hihetetlen dolgokat lehet átélni egy jó kineziológussal, mérhetetlen terheket lehet nála lerakni. Persze ehhez két dolog kell: kerüld a sarlatánokat és nyitottan menj oda, ha elzárkózol és dacolsz te is könnyen bekerülhetsz az "engem sok pénzzel lehúztak" népes csoportjába.

Remélem kielégítő választ adtam :)

2018. dec. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy a kiropraktőr kifejezéssel kevered.

Gerincet kézzel kezel, masszíroz.

2018. dec. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Arra keresem a választ, hogy mit csinál a kineziológus? Mert én sem tudom.
2018. dec. 16. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
Áltudomány, nem is kell vele foglalkozni.
2018. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!