Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vannak itt, akik gyógynövények...

Vannak itt, akik gyógynövények kivonatával mosnak hajat? Milyen gyógynövényeket használtok hajmosáshoz?

Figyelt kérdés
Vagy milyen fórumot ismertek, ahol erről vagy hasonló témákról van szó?

2020. jún. 8. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Úgy érted hogy sampon ami gyógynövény kivonatot IS tartalmaz? Attól függ hogy milyen problémád van.

Viszont nem mellékes hogy sok minden más is van a samponokaban amiről abban az esetben ha nincs pénzünk drága biosamponra jobb ha nem tudunk.

2020. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem samponra gondolok, hanem gyógynövényekből készül kivonatokra, pl. hideg vizes kivonat, forrázat vagy főzet. (Forrázat-infusum, főzet-decoctum, hideg vizes áztatmány-macerátum.)

Például pár napja hideg vizes kivonatot készítettem Camellia sinensisből úgy, hogy 1-2 maroknyi növényt beáztattam 2 liter hideg vízbe és azt hűtőben hagytam pár napig. Ilyenkor kivonódnak a növényből a hatóanyagok.

Pár nap elteltével leszűrtem, kicsit meglangyosítottam, de éppenhogy csak langyosra, majd ezzel mostam hajat.

Ilyesmi eljárásra vonatkozott a kérdésem.

2020. jún. 11. 11:56
 3/14 anonim ***** válasza:

Én magam szódabikarbóna + csalántea keverékével mosok hajat, nagyon jó érzést ad, és kíméletesen tisztít. Az arányokat érdemes egyénileg kitapasztalni. És van, aki további hozzávalókat igényel.


Többek között krisnások között is vannak, akik használják, egyébként vannak változatai, igénytől függően, pl itt egy krisnás hölgy receptje youtube-on, aki mézet, sót is ad hozzá, meg gilangilangot, propolisz cseppet:

https://www.youtube.com/watch?v=FSGVW-pBQ8k


Antal V-tól is hasonló receptet hallottam egyébként. A lényeg, hogy nekem bevált.

2020. jún. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Külön a csalánteát már próbáltam, nem szódabikarbónával.

Külön a szódabikarbónát is próbáltam, de icipici mennyiségűt kell szerintem használni, nem annyit, amennyit a neten rengeteg helyen javasolnak.

Van itthon lakmusz papír és digitális pH mérő is (bár utóbbiban most lemerült az elem). Meg szoktam mérni a szódabikarbónás víz pH értékét, hogy ne legyen az oldat túl lúgos. Utána enyhén savas pH értékű vízzel öblítés (pl almaecet vagy citromlé hozzáadásával), majd tiszta vízzel.

Te mennyi szódabikarbónát teszel mennyi vízhez?

Az én bőröm sajnos elég érzékeny és nem bír mindent.

2020. jún. 13. 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Köszi, h megemlítetted az arányt! Majdnem elfelejtettem írni neked múltkor, hogy a krisnás videóban látottakban túlzónak vélem a szódabikarbóna arányát (más szempontból jó az a videó). Egészen keveset használok abból. Csalánból arányában jóval többet.
2020. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Oké!
2020. jún. 16. 08:30
 7/14 anonim ***** válasza:

Elvileg diófalevél tea is jó barna vagy sötétebb hajra


Kamilla tea meg szőke hajra

2020. júl. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Jó, köszi!
2020. júl. 16. 04:37
 9/14 anonim ***** válasza:
#7 Ha egy barna hajú kamillával mossa meg a haját történik valami?
2020. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9. Mármint mit szeretnél, hogy mi történjen?

Hogy fog-e ártani? Vagy beszínezi-e?

Nem lesz baj. Csak szűrd le. 😉

2020. okt. 21. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!