Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az őszi margitvirágnak milyen...

Az őszi margitvirágnak milyen íze van?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy ez a gyógynövény jó a migrénre. De a bioboltban sajnos nem találtam olyan teát, amiben csak őszi margitvirág lett volna, hanem csak ilyen "fejfájás-migrén teakeveréket", amiben a margitvirágon kívül más gyógynövények is vannak még.


Viszont sajnos egyáltalán nem tudom meginni, mert még ízesítve is borzalmasan keserű. Gondoltam rá, hogy mégis veszek olyan teát, ami kizárólag őszi margitvirágból áll, de nem tudom, hogy vajon nem-e pont amiatt van ilyen keserű íze?


Valaki ivott már ilyen teát? Milyen az íze?



2020. nov. 26. 10:10
1 2
 1/12 Angel3000 ***** válasza:
100%
Szia! Az ôszi Margitviràg , Valóban jó fejfájàsra, de izuleti problèmákra, sôt láz csillapitásra is használják, de csak fôzetkènt, Mert a nyálkahártyával kôzvetlenûl èrintkezve alergiás reakciókat válthat ki. A levele Citromfû izû !
2020. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni kapszulában, 3 hónapig szedtem migrénre, nem segített.
2020. nov. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Grimfox ***** válasza:

Azért csak keverékben kapható, mert önmagában kevés gyógynövény elég erős, hogy egy tünetet, vagy betegséget hatékonyan kezeljen. Általában több, hasonló hatású, de különböző összetételű hatóanyagra van szükség, ezért vannak a keverékek. Ha úgy gondolod, az a keverék, amit ittál ihatatlan, még nem volt szerencséd macskagyökér tartalmú nyugtató teákhoz. Tudod milyen szaga van a bagzó kandúroknak? Na azt képzeld el tömény ízként.


Érdemes lenne elolvasnod, milyen más növények vannak a teakeverékben. Lehet hogy van másik teakeverék is, amiben a keserű ízű növényt nem használták. A margitvirág herba íze is elég erős, de nem fogyaszthatatlan. Ha nem tudod, melyik lehet a keserű, írd be ide az összetevő listát, hátha valamelyikünk meg tudja mondani, melyik okozza a keserű ízt.

2020. dec. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Erről a teáról van szó: [link]


Összetevők: ginzenggyökér, gyömbérgyökér, őszi margitvirág.


Ezek közül melyik lehet a keserű?

2020. dec. 11. 22:32
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
A ginzeng is kesernyés de a margitvirág lesz a hunyó.:D
2020. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Húúú, hát köszi, sajnos én is ettől tartottam.... akkor nem próbálkozom vele tovább :(
2020. dec. 12. 09:49
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Citrom méz kombóval enyhíteni lehet némiképp. A margitvirág tartalmazza a legtöbb fájdalomcsillapítót de végül is kihagyható a receptből ha magad rakod össze a keveréket. Ginzeng, kurkuma, gyömbér, fahéj, méz, citrom. Ha lehet ne porokat használj. Én ezt a keveréket iszom influenzás, v meghűléses eredetű fej, izom és ízületi fájdalmakra, bedörzsölésre is jó egy kis olajjal keverve. Köptetőnek egész gyermekláncfüvet és a borostyán öreg leveleit használom.
2020. dec. 13. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Az ôszi margitvirág keserû, fûszeres izû.
2020. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én elsősorban a gyakori migrénes rohamaimat szerettem volna némiképp mérsékelni vele, hogy ne kelljen annyi gyógyszert szedni. Próbáltam ízesítve, de sajnos még úgyis borzalmasan keserű volt. Ha meg csak 1-2 percig áztatom a keveréket, akkor pedig alig oldódik ki belőle valami, gondolom így meg nem is igazán hatásos.
2020. dec. 15. 14:44
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
Ha gyakoriak és ennyire fájdalmasak a rohamaid talán kérhetnél beutalót egy fájdalomterápiával foglalkozó szakorvoshoz, hogy feltárják a kiváltó okot és célirányosan kezelni tudják. Lehet, hogy csak magadat gyötröd a rossz ízű füvekkel feleslegesen. Persze próbálkozni azért érdemes de mindenképp jobb lenne ismerni a baj okát és nem csak a tünetek kezelésével foglalkozni.
2020. dec. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!