Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lehet bajom a fájdalom csillap...

Lehet bajom a fájdalom csillapítótól?

Figyelt kérdés
Kb. 1,5 hete fájdogál a fogam,ami bele nyilal az alkapcsomba és nagyon zavar,eleinte nagyon fájt,de már mostanàban inkább csak zsibolyog,viszont ez is zavar. Húzom-halasztom a gyogyszert,de már van az a pont. Algoflex forte dolot szedek,van,hogy napi 2x is. Nagyon el tudja rontani a gyomrot,már tegnap is félve szedtem be. Tudom menjek fogorvoshoz,de sajnos nem rég szültem és nem tudom még itthon hagyni apával a babát.
2021. febr. 5. 13:02
1 2
 11/11 Grimfox ***** válasza:

Lehet gond a fájdalomcsillapítókból, és nem csak neked, hanem a gyereknek is, mivel szoptatsz. A hatóanyag a tejbe is belekerül. Tényleg a fogorvos lenne a legjobb megoldás, bármennyire is félsz tőle. A gyerek érdeke is, hogy minél előbb megszabadulj a fájdalom okától. A szervezetben lévő gyulladás is kihat az anyatejre. Az lenne a legjobb, ha a lehető leghamarabb felkészítenéd magad lelkileg, és a fogorvossal beszélnél egy időpontot. Azt is meg tudod vele beszélni, hogy csak pontban időpontra tudsz odamenni, mert babád van.

Amíg rá nem veszed magad, addig rakj egy evőkanál őrölt szegfűszeget egy pohárba, és önts rá nagyjából egy kávéscsésze forrásban lévő vizet. Takard le, és hagyd, hogy langyosra, vagy szobahőmérsékletre hüljön. Ezután öblögesd ki a fájós fog környékét egy kevéssel ebből az ázatból. Csípni fog egy pár másodpercig, aztán elzsibbaszt. Egy kis darab, jól összegyűrt vattát is beleáztathatsz, és ráharaphatsz arra is a fájós foggal. Ha minden kötél szakad, az ázott őrölt szegfűszeg pépet egy fültisztítóval a fájós fogra, és környékére kenheted. Ez egy kicsit irritálni fogja az ínyed, de csökkenti a fogfájást. Ha már az álkapcsi idegek lüktetnek, akkor ne várj csodákat, de amíg csak a fog, és környéke fáj, rövid távra ez megoldás lehet. Általában erős alkoholból készítenek erre tinktúrát, és azzal öblítik, vagy ecsetelik a fájós fogat, de mivel szoptatsz, ezért az alkohol kilőve. A fogorvost persze ez sem helyettesíti.

2021. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!