Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A marijuanaban van cbd?...

A marijuanaban van cbd? Elszívva kifejti a hatását?

Figyelt kérdés

Nagyon súlyos reaktív architisem van (mind a két térdem be van gyulladva, sokáig járás képtelen is voltam), a tablettás gyulladásgátlók már tönkre tették az emésztésemet, az intravénás szteroidos kezelés pedig szörnyű mellékhatásokat okozott a kórházban . A kórházi kezelésnek vége. Külföldi szaklapokban olvastam, hogy a marijuana nagyon hatékony kezelést jelenthet a benne található cbd-nek köszönhetően. Arra gondoltam, hogy a tablettás kezelést a felére csökkenteném a gyomor károsító hatás mérséklésének érdekében és heti 3x marijuánával orvosolnám az ízületi gyulladásomat.


Ki mit tanácsol? Érdemes 50 ezerért olajat beszerezni, vagy esetleg süti formájában fogyasztani? Nyilván a cigaretta a tüdőt károsítja, de összesen 24 alkalommal használnám mert 2 hónap alatt a gyulladásnak el kellene tűnni utána a tüdőm ki tud tisztulni.


Köszönöm a válaszokat.


2021. márc. 27. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A CBD-t mindenképpen olaj formájában érdemes beszerezni, a CBD-t tartalmazó virággal meggyűlhet a bajod, mert ugyanolyan az illata, mint a THC-val rendelkező fűnek. Magyarországon nem sütnék belőle, szintén a szag miatt (sütésnél elképesztően érezni). Olcsón beszerezhetsz viszont vaporizert, amivel 0-24 tudod adagolni úgy, ahogy szeretnéd.
2021. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Annyit megjegyeznék, hogy a legjobb, ha Svájcból szerzed be az olajat, hisz ott gyártják a legjobb minőségűt.
2021. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A fűben van cdb is persze. Viszont ha nagy dózisban kell, akkor jobb ha vadkenderből csinálsz vajas sütit. Jó nagy dózisban abban nagyon sok cdb, és kevés thc is van. Az újabb vizsgálatok szerint hatékonyabb is a cdb, ha van mellette thc is, csak ugye attól meg hatása is lesz :)

50 ezer az nagyon sok az olajért. Annyiból már vennék inkább 20g füvet, és jó sokáig el lennék :D

Azonban manapság vigyázni kell, mert a fekete piacon kapható füvek többsége le van fújva szintetikus cannabionidokkal is, amik nem éppen egészségesek..

2021. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3

A vadkenderben (c. ruderalis) nincs aktív hatóanyag, sem CBD, sem THC. Azt ipari felhasználásra termesztik. A THC és CBD egyszerre ellentétes hatású, THC általi 'túlszívásra' ajánlják ezért a CBD-t.

2021. márc. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Amúgy belinkelnéd azt a vizsgálatot, ami azt állítja, hogy a CBD hatásosabb THC mellett?
2021. márc. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja azt lefelejtettem hogy ha sürgős a dolog, akkor persze nem várhatod meg amíg szeptemberre beérik a vad kender. Szóval marad az olaj, vagy a fű.

Térd gyulladásra viszont a körömvirág kenőcsöt is kipróbálhatod. Jókat lehet hallani róla.

2021. márc. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4, Ez butaság. Én a vadkenderekből is ki szoktam vonni a hasist, és be is szoktam állni. Ezek nem rudealisok, hanem sativa, indica keverékek. Nagyon kevés van benne, de ha az ember sok időt fordít rá akkor ki lehet vonni a ható anyagot. Más kérdés hogy megéri-e, mert egy g hasis előállításához nekem is órák kellenek, és 1gt egyszerre el kell belőle szívni hogy beadja a kívánt hatást. A lényeg viszont hogy van benne thc. Csak ismerni kell melyik növényeket kell keresni...

(Megnézem a cikket, háta megtalálom.)

2021. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!
2021. márc. 27. 17:59
 9/16 anonim ***** válasza:

7

Akkor ne vadkendernek hívd, hanem indicának, sativának vagy hibridnek. A vadkender nevet a ruderalisra használják. Bár Magyarországon úgyis mindig keverik.

2021. márc. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

9, A magyarországi vad kender 3 féle fajta keveréke. Valóban van a rudealis, a sativa, és az indica. Csakhogy ezek nem fajtiszták, hanem el vannak durván keveredve. Egyik sem fordul elő "tiszta" állapotban. Tehát az itthon hívott vadkender az egy hibrid növény. Olyat kell keresni ami világos zöld, kissé szét ágazó, kis magú, nem túl erős szagú, és nem nő meg 1,5 méternél magasabbra, és azért legyen jó gyantás. Általában ezek között van 1-1 itt ott ami jobb.


A cikket nem találom, de még utána nézek. Az is lehet a idei global drug service-felmérés kitöltése közben olvastam.

2021. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!