Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ammónia kapszula mindennapi...

Ammónia kapszula mindennapi használata nagyon káros az egészsgére?

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam keresik valami alternatívát. Régi szocializmusbéli történetekből halottam, hogy az újoncok amikor nem bírták a menetgyakorlati futást, akkor egy teherautóra feltették őket, és egyesével Ammónia kapszulát nyomtak az orruk alá, onnantól kezdve felébredtek, futottak tovább. Jelenleg rákerestem, nem lehet kapni Ammónia kapszulát, amit ketté tud törni az ember. Egészségügyi okokból kávét, feketeteát, energiaitalt nem ihatok, ezért keresek más alternatívákat. Az Ammónia kapszula mindennapi használata gondolom nem igazán egészséges?

2021. máj. 16. 16:08
 1/3 Z003 ***** válasza:

Hosszú távon kimarja a nyálkahártyát és a tüdőt. De szerintem félreértettél valamit az ammónium kapszulát nem arra használták hogy tovább tudjon futni valaki, nem teljesítménynövelő mint a koffein vagy az egyéb szerek. Ez csak annyit csinál hogy az ájult embert felébreszti, a katonát azért futottak utána mert, hát a katonaságban nincs nagyon választásod.


Hacsak nem futsz ájulásig majd egy ember felkelt az ammóniával és még van mentális erőd futni akkor lehet, hogy van értelme de ebben az esetben nem az a kis ammónia lesz a legkárosabb a szervezetedre.

2021. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod, így már értem az ammónium kapszula használatának okát. Akkor ezt csak vészhelyzet esetén szabad használni. Azonban az interneten rákeresve nem találtam ammónium kapszulát, amit erre a célra használni lehet sajnos.
2021. máj. 16. 20:54
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
Az ammónia szagoltatása stresszt okoz a szervezetben. A stressz hatására pedig a mellékvese őrült módjára termeli a kortizolt. Ez egy antistressz hormon aminek az a dolga, hogy csökkentse a stressz káros hatásait, azaz hogy jobban érezd magad, és erőre kapjál. Mindez azonban csakis rövid távon érvényesül. Tudsz újra futni, de amint a máj lebontja a kortizolt, teljes enerváltságba kerülhetsz.
2021. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!