Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Immunerősítésre van valami...

Immunerősítésre van valami alternatív gyógymód?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 éves lesz, bár orvosilag még nem alátámasztott, hogy súlyos immunrendszer problémája lenne,és nem is mondanám én sem, hogy súlyos, de sajnos egyik megfázásból a másikba esik. Ami most, hogy elkezdte az óvodát normális. A házi orvosunk szerint is ez teljesen normális, sőt, minél többet küzd az immunrendszere ilyen fiatalon, az annál jobb lesz később. És nem nagyon javasolja az immunerősítő gyógyszereket. Ezekben mind egyet is értek vele. Bár volt, hogy mivel nagyon ragaszkodtam hozzá ajánlott egy-két gyógyszert, egy sem segített. És ezzel nem is lenne baj, hiszen egy-egy megfázás nem a világ vége, és nem szokott súlyos lenni, láza se nagyon szokott lenni. Az én problémám ezzel az egésszel az, hogy a járványügyi óvintézkedések miatt, ha már egy picit folyik az orra, nem mehet oviba. Én egyedül nevelem, egy gyárban dolgozom szinte minimálbérért, segítségem nincs, aki vigyázna rá amíg beteg, babysitter opció, de nem éri meg. Így viszont minden második héten itthon ülök és várom, mikor közlik velem a munkahelyen, hogy köszönik szépen, de nem kívánnak továbbra velem együtt dolgozni, hogy hol bemegyek, hol nem, mindig a gyerekre hivatkozva, már volt, hogy megkaptam, hogy másnak is van gyereke, azt mégis mindennap bejárnak dolgozni. Már nagyon elegem van ebből a folyamatos stresszből, hogy ma még van munkám, holnap nincs.

Arra gondoltam, hogy ha esetleg van olyan anyuka itt, akinek hasonlóan gyenge immunrendszerű gyereke van, és esetleg talált rá egy jó és igazán hatékony megoldást, vagy alternatív gyógymódót, megosztaná velem a tapasztalatát?



2021. okt. 11. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon le leszek pontozva, de nagyon sok mindenkinek használ a következö rendszer.

A lakásban nappal se legyen 20 foknál melegebb, éjjel böven elég a 18 fok. A gyerek ne legyen túlöltöztetve, nadrág, zokni, pólótrikó meg pulóver elég.

Minden nap, akármilyen idöben (minusz 15 fokig) legyél kinn vele legalább 1-2 órát, amikor a gyerek rohangál, mozog, persze fagyban kicsit melegebben öltöztetve.

Ez segít az immunrendszer megerösödésében, ilyen módszer mellett gyakorlatilag nem beteg a gyerek soha.

Négy gyerekem nevelkedett így, esetleg évente egyszer elkaptak valamit, de ennél gyakrabban nem, orvoshoz csak a szokásos ellenörzésekre jártam velük.

2021. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel sokan egyetértenek, mi sem fűtjük túl a lakást, 21-22 fok, de az sem folyamatos. Pont emiatt nem fűtjük túl, de amíg megszokja még jó sok megfázás lesz az eredménye.
2021. okt. 11. 11:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Meglepö módon nem! A megfázást a belsö és a külsö hömérséklet közti különbség okozza, minél nagyobb, annál könynebben betegszik meg valaki.

A növérem Németországban él, ott télen is nyitott (buktatott) ablak mellett alszanak az emberek, és sokkal kevesebb a megfázásos betegség, mint itt.

2021. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Grimfox ***** válasza:
100%
Az 1. válaszolóval egyet tudok érteni. Ezen kívül az étkezésre is érdemes odafigyelni. Alma, répa, ezek akár reszelve, kevés édesség, kevés fehérliszt, és ha lehet a túlzottan feldolgozott élelmiszereket is kerülni kell. Tejtermékeket főleg joghurt, kefír, és hasonló formákban érdemes heti 1-2 alkalommal adni. De még mindig a friss gyümölcsökön van a hangsúly. Az immunrendszer nagyon nagy része a belekben található. A zöldségek-gyümölcsök C-vitamint tartalmaznak, elegendőt, hogy egy gyerek szervezetét megerősítsék, valamint rostot, ami fontos a bélflórának. A joghurtok, és hasonlók szintén erősítik a bélflórát. A túlzottan feldolgozott élelmiszerek, sok cukor, és az agyonfinomított lisztből készült élelmiszerek gyengítik a bélflórát, ezért ezekből kevesebbet kell adni. (és enni felnőttként) Az 1. válaszoló által írt lehetőség megerősíti a gyerek testét, amit én írok, inkább imunnrendszert támogat, emellett amikor közösségbe kerül, bölcsödébe, óvodába, akkor az immunrendszere állandó kihívásnak lesz kitéve, és kialakulnak a megfelelő immunreakciók is. Ez igazából csak annyit jelent, hogy nagyjából úgy neveled a gyereked, mint anno a nagyszüleink idején nevelték, csak modernebb lehetőségekkel megtoldva.
2021. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezek mind hasznos válaszok, és azt hiszem ezentúl sokkal komolyabban fogom venni mindezeket. Persze ezzel nem lezárni szeretném a témát, szívesen olvasnék még más tapasztalatokat is.
2021. okt. 11. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van. Óvodakezdéskor ők is gyakran voltak betegek, ez valamilyen szinten normálisnak tekinthető, de azért tudsz pár dolgot tenni, hogy kevesebbet legyen beteg a gyereked.

Nekem akkor lett elegem, amikor mindkét gyerekem egyszerre egy hónapig küszködött valami makacs hurutos nyavalyával. Azóta kapnak vitaminokat és jobban odafigyelek a táplálkozásukra. Azóta pár napnál tovább sosem voltak betegek.

Nálunk alap a D-vitamin. Ennyi idős korukban ősztől tavaszig 2000 NE-t kaptak. Emellett halolajat szednek, ami gyulladáscsökkentő hatású. A 4-es jókat írt. Sok gyümölcs ajánlott, főleg nyersen, a C-vitamin miatt. Citrusfélékben és a paprikában sok C-vitamin van. Nálunk nagy kedvenc volt a reszelt répa-alma kis mézzel, fahéjjal vagy csak magában. Betegség idején a tejet kerüljük. Kevés cukrot, bolti feldolgozott élelmiszert eszünk, igyekszem egészséges ételeket főzni. Az étolajat lecseréltem más zsiradékokra (kókuszzsír, állati zsírok).

Vannak, akik a Béres-cseppre esküsznek. Immunrendszert támogatja az echinacea is. Ha kevés húst eszik a gyereked, cinkre is szüksége lehet.

Ha betegek vagyunk, gyógyteákat iszunk, a tünetekre megfelelőt. Illóolajakat is használok. Ezekkel együtt már kb. hat éve nem vettünk be semmilyen gyógyszert, orvoshoz csak igazolásért mentünk. Volt, hogy felírt valami receptet, de végül sosem kellett kiváltanom.

2021. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!