Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vannak olyan pszichedelikumok...

Vannak olyan pszichedelikumok jelenleg amik legálisak?

Figyelt kérdés
2021. nov. 24. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nincsenek
2021. nov. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
De írd be a Googlebe ha ennyire érdekel
2021. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az LSA ugyan már szabályozás alá esik, de mégis lehet találni (főleg falun) világoskék virágú hajnalkát. Azt le kell darálni, vagy kioldani belőle a hatóanyagot, és működik.


A másik a sima szerecsen dió

[link]

[link]

Bár a cik rosszul írja. Van aki 40 vagy 50grammot is megeszik, és mária tövis mag teát iszik, hogy ne terhelje le a májat, meg kivédje a mellékhatásokat.


Vagy a növényekből vannak még meszkalinos kaktuszok is (peyotl, peyotl).


Esetleg van aki fenyőerdőkben légyölgő galócát szed, és azt használja (bár ez ritka).


De most van az LSD-nek is egy dizájner változata az 1p-LSD. Ez hatásilag ugyanolyan mint az igazi, csak mennyiségre kicsit több kell belől.

2021. nov. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kaktuszokból a peyotl mellé a san pedrot akartam írni. Az olcsóbb.
2021. nov. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grimfox ***** válasza:
Legális nincs, csak olyan, amit be tudsz szerezni viszonylag könnyen. De ezek birtoklása, és használata ugyanúgy bűncselekménynek minősül.
2021. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5, Ebben nincs igazad Grimfox.


Ott van pl amit írtam az 1p-LSD. Ez egy dizájner drog. Úgy változtatták meg a kémiai szerkezetét hogy nem szerepel jelenleg nálunk tiltó listán, a hatása mégis megegyezik az igazi LSD-vel (ami ugye kábszer).

Manapság tömegével gyártják az ilyen módosított képletű szereket pl Kínában, pont azért hogy kikerüljék a törvényeket.


A növényeket is lehet használni legálisan. Ez egy kivétel amit írtam az a kék hajnalka. Abból ha kivonod/használod a jelenleg C-listás LSA hatóanyagot, azzal szabálysértést követsz el.

2021. nov. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Viszont pont nemrég olvastam egy jó kis cikket a dizájner drogokról.

Nálunk ugye a C lista van, amire havonta, évente feldobálnak pár új szert.

Azonban ez lehet majd megváltozik, mert változik a modern technika is.


[link]

2021. nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Grimfox ***** válasza:
Ettől még nem lesz legális a használata. Az lehet, hogy nem szerepel tiltólistán, mint ahogy angyaltrombitát, és látnokzsályát is ültethetsz otthon dísznövényként. De ha ezeket használod, ugyanúgy droghasználatnak minősül. Ha találsz az út szélén egy hajnalkával futtatott kerítést, és szedsz róla magot, aztán kipróbálod, az is más kategória, mintha egyértelműen fogyasztásra termesztenéd otthon. A dizájnerdrogokról meg nem is érdemes beszélni, azokat a többség nem otthon kotyvasztja, hanem dílertől szerzi, ami magában is bűncselekmény.
2021. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát de nem bűncselekmény. Elmondok egy történetet. Ez még 2014 körül volt amikor jöttek be a herbálok. A rendőrök már előtte 2x bevittek, és még a cuccot is vissza tudtam kérni az eljárás végén, mert akkoriban még nem volt c lista se, a szer meg tök újféle biofű volt. Na és elkaptak a rendőrök 3.szorra is. Mondjuk nem volt nehéz mert a posta előtt vártuk vagy 5-en a cuccot. Erre azt mondja a rendőr hogy kiburítom, akkor nem lesz belőle ügy. Hát mondom akkor inkébb vigyen be, mert a múltkori cuccot amit lenyúltak, is sikerül vissza szereznem. Erre fogták magukat dühösen a rendőrök és elmentek :)

Vannak kábítószerek, és vannak nálunk c listás szerek. Ha a szer kémiai szerkezete nem szerepel egyik listán sem, akkor azt bárki fogyaszthatja is. Úgy hogy ezzel nem követ el illegális dolgot.


A hajnalkával igazad van, mert az LSA-t C listára tették 2020. szeptember 24.-én.


Viszont ehetek szabadon szerencsendiót, kratomot, vagy 1p-LSD-t. Ezért jelenleg senki nem tud megbüntetni :D

2021. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Viszont kicsit utána néztem amiket írtál. Ha látnokzsályát megeszed, vagy kivonod belőle a szalvinorin-A-t akkor bűncselekményt követsz el.

Az angyaltrombitával viszont nem ez a helyzet. Az hasonló mint a csattanó maszlag. Nincs benne olyan hatóanyag, ami drog, vagy c listás lenne. Tehát angyaltrombitázni is lehet legálisan :)

2021. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!