Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek van/volt, vagy akár...

Valakinek van/volt, vagy akár diagnoztizáltak valaha HPPD-vel? (Hallucinogének okozta tartós percepciózavar)

Figyelt kérdés
Volna néhány kérdésem a témáról. Ha magadra ismertél írj egy választ és írok privátban, nem hiányzik a laikusok böfögése a válasz szekcióban. :)

2021. jún. 10. 17:05
 1/4 anonim válasza:
Igen.
2021. szept. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Mi lett végül? Elmúlt?


Jobb amúgy, ha nem foglalkozol vele. Van, hogy soha nem múlik el, de az ember megtanulja nem észrevenni. Először nekem is szörnyű volt, aztán leszartam és mostmár el is felejtem hogy ezzel élek.

A helyzet az, hogy minél többet foglalkozol vele annál inkább tudsz meg több tünetet, amit ha egyszer észreveszel akkor soha többet nem fogsz tudni elfelejteni.

Érdemes teljesen abbahagyni a kábítószert és az alkoholt, de természetesen ez úgysem fog megtörténni, hiszen mind tudjuk milyenek vagyunk.

Az erős hallucinogéneket mint az LSD vagy az MDMA érdemes leginkább kerülni, de semmiképp ne kezdj el ez miatt nyugtatózni, hiszen habár a tüneteket enyhítheti, azoknál mocskosabb dolog nincs a világon.

Remélem ezzel másnak is segíthettem, talán egyszer majd 20 év múlva találnak rá valami rendes gyógyszert, ha tovább kutatják.

2023. máj. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Eléggé tűpontosan írtad le. Kezdetben Frontint vettem be rá mikor éreztem hogy elhatalmasodik rajtam a pánik meg a szorongás(leginkább cigik után), az nagyon sokat segített akkor, volt egy visszatartó ereje is, mert hallottam rémhíreket hogy milyen a benzo függőség, ezért nagyon óvatos voltam a használatával. Mikor már nem volt olyan erős a szorongás tőle megtanultam megbékélni azzal inkább mint hogy minden rossz gondolat után bekapjak egy dilibogyót.


Ez ugye kb kettő éve volt és amúgy biztos vagyok benne ha minden tekintetben a teljes absztinenciát választanám, akkor javarészt már eltűnt volna. Így is enyhült az intenzitása a vizuálnak, de igen inkább úgy fogalmazok, hogy megtanultam együtt élni vele.

Egyszer lehet azért felkeresnék valami szakembert, vágyom azért elég erősen egy normális látásért amiben sem hó, sem villogó színek meg összevissza árnyékok sincsenek. Hátha tud valaki valamit.

2023. máj. 18. 10:01
 4/4 anonim válasza:
Ahogy olvastam még a nyugati világban sem tudnak erről semmit. Magyarországon valószínűleg kábítószerfüggőségnek neveznék és elvonót ajánlanának…
2023. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!