Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tapasztalataitok ezzel a...

Tapasztalataitok ezzel a nyugtató hatású gyógynövény készítménnyel kapcsolatban? Macskagyökér, stb, dm-es tabletta. Valóban nyugtató? És van olyan mellékhatása, hogy étvágygerjesztő? Link alant.

Figyelt kérdés

[link]



Kiegészítés:

Jó pár évvel ezelőtt ittam macskagyökér teát. A gyökeret kellett megfőzni.


Az első pohár tea nagyon kellemesen ellazított. Azután soha többet nem éreztem a hatását, pedig még próbálkoztam egy darabig.


És amellett, hogy nem éreztem azt a kellemes, nyugodt érzést, egy nagyon erős étvágygerjesztő hatása viszont volt.


Ez a kettő együtt így számomra egyáltalán nem volt pozitív.


A tablettáknak nincs étvágygerjesztő hatása? Nem vagyok túlsúlyos, sőt. De nagyon zavaróan étvágygerjesztő volt!


A növényi hatóanyagok okoznak hozzászokást?



2022. máj. 26. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
15%

Placebónak placebó.

Viszont tényleg étvágygerjesztő.

Elsőnek azért hatott mert bíztál benne. Amúgy sok mindent ne várj ilyen gyógynövényes készítményektől.


És nem, nem okoznak hozzászokást.

2022. máj. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Igen, nyugtató.

Viszont a nyugtató nem mindenre nyújt megoldást. Generalizált szorongás, depresszió, meg hasonlók ellen némileg jó... de nem az igazi. Általában ilyenkor főleg az alkalmazása kezdetén egész jól hat, aztán egyre gyengébben.

Érvágygerjesztő hatását nem tapasztaltam, de egy biztos: a tablettában is ugyanannak a növénynek a kivonata van, amiből a teát készítetted.

Generalizált szorongás vagy depresszió esetén érdemes az orbáncfűvel megpróbálkozni, vagy esetleg a kettővel együtt. Az étvágy növekedését valószínűleg nem a tabletta, hanem maga a nyugalom okozhatta.

2022. máj. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

#1 "Amúgy sok mindent ne várj ilyen gyógynövényes készítményektől."

Nettó baromság.

Nyilván nem lesz olyan hatása, mint napi 3×2 Rivotrilnak, de azt azért ne feledjük el, hogy a gyógyszergyártás eredendően a gyógynövényekből indult ki. A Sedatif PC, na, az már placebo. A valerénsav nem.

2022. máj. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2022. máj. 30. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!