Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Valaki segítsen kérlek, hogy...

Valaki segítsen kérlek, hogy tudnék elaludni?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul alszok 3 órákat, és teljesen k.o vagyok már. Nem hat a gyógyszer se amit kaptam. Inszomniám van. Hogy tudok ebből kigyogyúlni, mert így nem lesz jó. És alszok pár órát és mint aki kialudta magát. És valamikor már vissza aludni se tudok mert megfájdul a fejem.


Mindent kipróbáltam szinte már. Mi bajom lehet?


2022. júl. 26. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Alvás ambulanciát keress fel. Rengeteg oka lehet.
2022. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát az egy jó fél-1 év mire oda bejutok tb-n keresztül.
2022. júl. 26. 23:28
 3/3 anonim ***** válasza:

két módszert ajánlok. Az elsőt Feldmár András javasolta a betegének aki nem tudott aludni. Próbáld ki, hogy nem fekszel le aludni, nem erőlteted, sőt eldöntöd, hogy fent maradsz egész éjjel. Keress egy olyan tevékenységet amit nem szeretsz csinálni. Csináld ezt egész éjszaka alvás helyett.

Feldmár betegének ez a portörlés volt, 2 órán belül eleludt.

A másik amit én szoktam alkalmazni. Számolj vissza 100-tól visszafelé szép lassan. Ne kalandozzanak el a gondolatid csak a számolásra koncentrálj. Én még sosem jutottam el 50 alá.

Aztán van autogen treninges módszer, ami a számolás mellett arra is figyel, hogy szépen lassan a lábujjaidtól kezdve felfelé elkezded teljesen ellazítani az izmaidat, a lábadban, a karjaidban a törzsedben a legvégén az arcizamiadat is.

Sajnos minél jobban el akarsz aludni ez annál esélytelenebb, nem lehet aludni akarni. Próbálj ezen nem görcsölni.

Próbálkozhatsz még meditációs zenékkel is, nekem az is bevált, csak azért nem szerettem mert mindig felébredtem mikor vége lett. De vannak 7-8 órás programok is.

2022. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!