Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az orvostudomány hivatalosan...

Az orvostudomány hivatalosan elismeri az akupunktúrát?

Figyelt kérdés
2022. aug. 18. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, azért alternatív. Ja várjál...
2022. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Sztem nem. De működik. Mondom ezt úgy, h más bajomon segített, mint amivel odamentem.
2022. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. aug. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A bioenergetikai gyógymódok is ebbe a csoportba tartoznak mégsem olvastam vagy hallottam róla hogy egy orvos pl. Reikire küldte volna a páciensét. Ezért kérdeztem. Mert van egyegeszsegugyi problemam amin a szteroidos injekcio sem segitett, és nem tudom mennyire támogatják hogy tegyek még egy próbat akupunkturával, mielött kés alá feküdnék.
2022. aug. 18. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ismertem orvost, aki művelte.
2022. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Távolkeleten elismerik a reikivel együtt, sőt alkalmazzák is. Nálunk nem, viszont ha javulsz, akkor szerintem az orvosnak mindegy hogy mitől javulsz. Bár nem ismerjük a problémát, de ha a műtét halasztható, akkor megér egy próbát.
2022. aug. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosom (belgyógyász szakorvos, üzemorvos) kínai gyógyászattal is foglalkozik, csinál akupunktúrás kezeléseket is.
2022. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14%

4

Ha van rá pénzed, MINDENKÉPPEN próbáld ki. Az ájurvéda (ami ugye az indiai orvoslás) és a kínai orvoslás (ami nem csak az akupunktúrát jelenti) nagyon hasznosak tudnak lenni.


Az egyik unoktesómnak poszt-kovidja van lassan másfél éve. Minden létező és nem létező vizsgálatot megcsináltak rajta, tesztek, stb. stb. Minden értéke rendben volt-van, csak éppen nem tud még ülni sem (kábé egész nap fekszik, ágyban fekve dolgozik). Ha csak egy fél órát sétál, már úgy kimerül, hogy utána napokig tulképpen lábadozik.


Ő "jár" most már lassan egy fél éve egy kínai orvoshoz (online, a doki Londonban él) és nagyon lassan kezd javulni. Nagyjából biztosra mondom, hogy nem placebo hatás, mert a másfél év alatt volt jó pár néhány napos szabija, amikor elutazott volna a párjával, mindet le kellett mondani emiatt, aztán végül 1 hónappal ezelőtt csak elmentek egy útra. Az idő alatt nem tudta az előírt gyógymódokat csinálni és jelentősen vissza is esett. Oké, aggódott előtte (előre), hogy ez lesz, de semmi nem indokolta a visszaesést. Nagyon keveset mászkált, nagyon sokat feküdt, pihent (és nyilván nem dolgozott). Mégis rosszabbul lett.


Én írtam azt, hogy voltam akupunktúrán és segített. Szorongással mentem és a nagyon durva gyomorfájásom múlt el tőle. Szóval be sem magyarázhattam semmit magamnak, mert amikor kikérdeztek, nem mondtam (elfelejtettem) a gyomorbetegséget. És pár hét után észrevettem, hogy már nem rossz szagú a leheletem és nem fáj állandóan a gyomrom (gasztroenterológus által megállapított nagyon komoly gyomorfekély gyanúm volt, amit leginkább azért nem akartam hagyományos úton gyógyíttatni, mert a doki közölte, hogy a gyomortükrözés és a két lóadag antibiotikum után "természetesen bármikor visszajöhet a probléma").


2-es voltam

2022. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem, mivel a tudományos vizsgálatok nem támasztották alá, hogy a placebónál hatásosabb lenne bármilyen betegség kezelésében is.
2022. aug. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!