Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az orvosok (egy része) miért...

Az orvosok (egy része) miért asszisztál olyan nyilvánvalóan tudománytalan (áltudományos) sarlatánsághoz mint a HOMEOPÁTIA?

Figyelt kérdés

A homeopátia olyan hígításokat alkalmaz, hogy gyakorlatilag nulla az esélye annak, hogy a végtermék egyetlen egy darab árva molekulát is tartalmazzon az eredeti "hatóanyagból". A vegyületek ugyanis molekulákból állnak, egy adott mennyiségű ilyen anyag molekuláinak száma darabra meghatározható. Valahányadik hígítás után valószínűleg már csak 1-2 molekula van abban az anyagban amit ezután még sokszor hígítanak a tízszeresére. Tehát milliószorosára, billiószorosára vagy még tovább hígítják azt az egy-két molekulát.

Na most mit gondoljunk: az a molekula osztódni fog millió részre?



2012. okt. 19. 19:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert sok ember hajlandó érte fizetni.

A másik meg, hogy a sok KÉPZELT betegséget minden meg tudja gyógyítani, amiröl az illetö elhiszi, hogy használ - akár a sima csapviz is.

2012. okt. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

nagyon nagy hülyeség ez a homeopátia,már meghallom kiráz a hideg.

Én szedtem nagyon sokáig homeopátiás bogyót pánikbeteg vagyok,semmit nem segített de több hónapig talán fél évig szedtem,20 ezer ft-ot biztos ráköltöttem a nagy semmire.

Aztán múlt hónapban is adtam egy esélyt neki mert meg voltam fázva aztán találtam egy homeopátiás torokfertőtlenítő cuccot. Elején cukorka ízű,utána meg olyan kegyetlenül szar ízű volt mintha betont szopogatnék.

És mikor az egyik fogorvos aki ilyen gyógyász pont,vizsgálat közbe lett rohamom és el akart küldeni homeopátiás gyógyszertárba hogy majd az elmulasztja a rohamom és menjek vissza hozzá,mondom köszönöm szépen én leléptem!..

Placebo az egész nem más,bár én hinni akartam benne de mindhiába.

2012. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Olyan emberek közül, akik hittek a klasszikus orvostudományban kilenc közül minden nap hat meghal.

Nos, hol van az álltalatok agyondicsőített orvostudomány?

2012. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Előző: ezt a "statisztikát" fejtsd már ki bővebben légyszíves.

Egyébként meg az emberek meghalnak, ha tetszik, ha nem.

2012. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Kissé nevetségesek az ilyen "kérdések". Semmire sem vagy kíváncsi, csak idejöttél szidni a homeopátiát, mert neked épp nem vált be. (Nekem meg pl. nem hat az Advil ultra. Akkor most szar az egész klasszikus orvoslás?)

Lehet menni a 10:23 honlapjára társalogni ilyenekről...

2012. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Mert üzlet. (Bár a homeopaták jellegzetes érve, hogy gyógyszermaffia és gazdasági érdekek, viszont még nem láttam ingyen osztogatni a cukorkákat sem...) És mert sokan tényleg hisznek benne (pszichoszomatikus eredetű betegségekre elég jól is lehet használni - a gond ott van, amikor súlyos, de gyógyítható betegségeket súylosbítanak a kezeletlenséggel.).
2012. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam még a homeopátiát,de ez tipikusan a képzelt betegek gyógyszere.nem akarom leszólni őket,vannak ilyenek.szerintem jobb ha ezek az emberek nem kémiai vegyszerekkel kezelik magukat,hanem ilyen homeopátiás szerekkel,amik,igen,többségében a placebo-n alapulnak,de mellékhatásaik nincsenek.és leggtöbbször azért gyógyul meg a beteg tőle,mert ha betegséget be tud magának képzelni,akkor a gyógyulást is be tudja képzelni.

szerintem még mindig jobb gyógyszer nélkül meggyógyulni,mint azokkal.millió kémiai mutagén létezik,inkább éljünk azok nélkül,mindenféle glükóz tartalmú homeopatás szerrel,de legalább rák nélkül.

én személy szerint a természetes hatásokban bízom.torokgyulladásra sosem veszek be semmit,teázok,pihenek,és fokhagymát eszem.így nem viszek be feleslegesen káros anyagot,és nem teszem még rezisztensebbé az antibiotikum ellen a bacikat.

2012. okt. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Talán kérdésnek nevetséges de bevallom nagyobbrészt inkább állítás volt. A saját meggyőződésemet szeretném terjeszteni, erre ez a fórum a Te hozzászólásodból is láthatóan nagyon alkalmas. Örülök, hogy vitát tudtam gerjeszteni, hiszem, hogy egy kis "fényt gyújtottam az áltudományok sötétjében."

Másrészt igenis kíváncsi vagyok arra, hogy hogyan vélekednek erről mások, milyen arányban támogatják vagy utasítják el a homeopátiát.

Továbbá nem zárom ki, hogy lesznek olyan hozzászólások amik számomra is más megvilágításba helyezik a témát.

Ezenkívül várok olyan hozzászólásokat is amik összeegyeztetik a "kérdésem" kiegészítésében leírt tisztán matematikai tényeket a homeopátia feltételezett hatásmechanizmusával.

2012. okt. 21. 19:59
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Értem a fórum létrejöttének célját,nagyon hasznos,de szerintem itt nem lesz olyan,aki mind a két "oldalba" belelát.Ezalatt azt értem,hogy valaki ugye vagy ellenzi,vagy nem a homeopátiát.szerencsém volt bepillantani a kulisszái mögé,jópár ismerősöm kipróbálta.Nekik bejött.Ezalatt azt kell érteni,hogy működött a placebo.De placebo ez egyáltalán?Ha van benne már egy minimális hatóanyag,ami mondjuk nem pl az algopirin hatóanyaga,nem szintetikus,hanem természetes,teszem azt édesgyökér-kivonat,már az is számít valamit!Nagyon sok olyan növény van,aminek BIZONYÍTOTT a hatása.Antikarcinogén növény például a szójabab,a görög széna,és még sok növény,amit nem reklámoznak a TV-ben,mert a termesztésük nagyon drága lenne az országnak,közben pedig a rák kockázatát csökkentik,vagy akár kemoterápiás kezelések ellen lehetne használni,mellékhatások nélkül.Csak ez nem kap akkora hangot,mint a kemo,mert mint már mondtam nem érné meg az országnak.(pontosabban az embereknek megérné,de mint tudjuk itt nem a nép az első..)

Szóval én nem hamarkodnám el így ezt a kijelentést,hogy a homeopátia marhaság,igenis van értelme,sokaknak segít,az már más kérdés,hogy hogyan.Addig jó,amíg nem mindent szintetikusan oldunk meg.:)

2012. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

ma 20:36-os:


Nem az a baj a homeopátiaval, hogy természetes alapanyagok a hatóanyaga, hanem az, hogy olyan exrém higitásban alkalmazzák, hogy gyakorlatilag más nincs benne semmi. (Ahogy a kérdezö irta, egy vödör vizben van EGY molekula hatóanyag esetleg).

De ugyanennyi van minden más anyagból is benne, ezért akar közönseges csapvizet is használhatnának.


Ha valaki hatásos és NEM mesterséget anyagokból készült szereket akar használni, akkor használjn gyögynöveénykböl készült teákat, azok tényleg hatásosak.

2012. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!