Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Akupresszúra, masszázs,...

Akupresszúra, masszázs, akupunktúra. Melyik pontokat kell megnyomni azonnali, gyors energia-feltöltődéshez?

Figyelt kérdés

2022. szept. 12. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
A makkom
2022. szept. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Nézz forma1 et! ERS
2022. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Grimfox ***** válasza:
100%

Gyors feltöltődés nincs. Ahhoz tényleges qigong gyakorlatokat kellene végezned. De az energiaháztartást előnyösen tudja befolyásolni, ha a talp közepe táján(kicsit eltér mindenkinek a lábforma miatt) a yongquan pontot dörzsölöd a vesemeridiánon, valamint a tenyér közepén a laogong pontot a szívburok meridiánon. Esetleg még a kutacsodnál lévő baihui pontot is dörzsölheted. Az első kettőt mindkét lábon, és tenyéren, közepesen erős nyomással, a fejtetőn lévőt enyhe nyomással dörzsöld. Segíthet még az is, ha összedörzsölöd a tenyereidet, míg fel nem melegszenek, kidomborítod a hátad, miközben egy mély levegőt benntartasz, és elkezded dörzsölni körkörösen a vesetájékot, amíg kényelmes benntartani a levegőt. Kilégzéskor pedig kiegyenesedsz, majd ismétled még párszor. Amikor ezeket a gyakorlatokat csinálod, végig az orrodon át lélegezz ki, és be.

Ahogy írtam, nem azonnali, vagy gyors, inkább pár nap alatt, ha napi 3 alkalommal csinálod, akkor javul az energiaellátás. Ha nem akarod, hogy kiegyensúlyozatlan legyél, akkor az összes pontot végigjárod minden alkalommal. Talppal kezdve, tenyér, és fej.

2022. szept. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Végre egy értelmes hozzászólás. Köszi.
2022. szept. 19. 20:51
 5/14 A kérdező kommentje:
Van erről videó?
2022. szept. 19. 20:51
 6/14 Grimfox ***** válasza:
100%

Nem tudom, én könyvből szoktam tanulni az ilyesmit. Nem nézek ilyenről videókat. Meg erről nem is nagyon kell. Beírod a pontok neveit képkeresőbe, és kidob egy rakás képet, hogy hol találod meg őket. Bár igazából csak a talpon lévő pontot nehezebb egy picit megtalálni. A kutacsod tudod hol van, mert a fejtetődön az egy elég érzékeny pont, a tenyered közepét is könnyű belőni. Ha rákeresel, hogy vese meridián, és hogy yongquan, vagy "bugyborékoló forrás" pont, akkor pedig a konkrét pontot mutatja azon a meridiánon.

Ha fokozni akarod a hatékonyságot, megtanulhatnád a hasi légzést is(qigong változat). Próbálj rákeresni. Qigong(csikung/chikung) hasi légzés, vagy qigong(csikung/chikung) buddhista légzés néven fogod megtalálni. Amikor belégzel, csak dörzsölöd, amikor kilégzel, nyomást is gyakorolsz dörzsölés közben. A qingongban az életerő áramlásának alapja a légzés.

2022. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

szerintem az én hozzászólásom is elég normális volt. Egyes vagyok.

Engem mindig feltölt, nem értem, mi a baj..

2022. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom sokaknak túl érzékeny a makkjuk és kipróbálták és nem jött be nekik.
2022. szept. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

8-as, én azért felpontoztalak. Sok itt a túlérzékeny galamblélek :)


Egyes/hetes vagyok.

2022. szept. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6%

9-es, én is felpontoztalak, mert kipróbáltam amit írtál és bejött. Tele vagyok energiával.


Nyolcas vagyok.

2022. szept. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!