Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szerintetek mitől fájhat így...

Szerintetek mitől fájhat így a lábam? Ülőmunkát végzek napi 8,5 órában.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ülőmunkát végzek napi 8,5 órában. A hátamat ez teljesen tönkreteszi. És mivel magas az asztalom így a legmagasabb fokozatra állítom a széket. Ezáltal a lábam nem ér le és egész munka idő alatt lóg. Az utóbbi napokban azt vettem észre mintha izom gyulladásom lenne. De csak ez egyik lábamban a lábszáram oldalán. Szerintetek lehet ettől? Mit javasolnátok, hogy ezeket a fájdalmakat enyhítsem? Könnyebb lenne ha laptop lenne a munkaeszközöm.



#szükséges #Milyen orvosi papír #Hogy ne keljen #Asztalnál ulnom
2022. nov. 14. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél valamit a lábad alá.. egy kis sámlit, esetleg valami dobozt , akármit.. én nem bírnam elviselni ha 8 óran keresztűl lognak a lábaim
2022. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A cég csak úgy add laptopot ha orvosi papírom van. Szerintetek milyen orvosi papírra lenne szükségem? Gerincferdülésről?
2022. nov. 14. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én a szék lábán tartom a lábam. de egyébként sem szeretem túl magasra állítani a széket, mert úgy a hátamnak sem jó. állj fel időnként és mászkálj, hogy a vérkeringés helyreálljon. ha tudod, akkor fel is rakhatod a lábad. én azt is szoktam, szembe egy székre.
2022. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ettől van.

Tegyél a lábad alá valamit, ne lógjon.

2022. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél oda egy dobozt vagy valamit, a talpadnak lent kell lennie, térdednek 90°-ban behajlítva különben fájni fog. Én is gépnél ülök 8nl órában és sajnos tudom miről beszélsz. Vannak spec gyakorlatok ülő munka esetén amivel tudod átmozgatni/nyújtani a lábad és derekad, ezek sokat segítenek
2022. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Háziorvosodnál voltál? Ha igen mit mondott? Ha nem akkor menj el sürgősen, mert akár mélyvénás trombózis is lehet.


Bár közel se biztos, hogy az, nem is akarlak megijeszteni, de a huzamos ülőmunka hajlamosíthat rá. Nagyon nem vagyok biztos magamban így látatlanban de szerintem jobb lenne megnézetni mielőbb.


Mióta van? Állandó? Milyen a fájdalom jellege? Zsibbad? Mindig ugyan az a lábad fáj?

2022. nov. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azóta is egy pontban faj ugyanott. Inkább ilyen pontban nyomó szorító fájdalomként tudnám leírni.
2022. nov. 16. 00:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el háziorvoshoz, mondd el több napja van, hogy hol van a fájdalom, meg milyen.


Ha az orvos úgy gondolja hogy ez valami lehet akkor valószínűleg kér egy ultrahangot rá vagy vért vesz.


Ha úgy gondolja nem komoly akkor valószínűleg igaza van. Viszont ha nem múlik, később bedagad a lábad, elszíneződik akkor biztos van valami és vissza kell menni.


Ha ekkor se akar rá ultrahangot kérni akkor egy hülye az orvosod és el kell menni magánba.


Anyámnál legalábbis ez volt, Elment vagy 3-4 szer háziorvoshoz, az meg b@szott ultrahangot kérni rá. Anyám megunta aztán inkább magánba elment ultrahangoztatni és kiderült hogy ez van neki.

Szerencsére nem történt semmi baj vele.


De így látatlanban én csak találgatok nálad és szerintem érdemes lenne megnézetni

2022. nov. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Lehet akár trombózisod is, nincsen bedagadva a lábad? Ez nagyon veszélyes, az egész nap lógás nagyon rosszat tesz neki, mindenképp menj el orvoshoz, sürgősen!
2022. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!