Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Videken mit esztek fereghajtasra?

Videken mit esztek fereghajtasra?

Figyelt kérdés

Kutyam van lakasban es allandoan faradt vagyok mar evek ota. Most olvastam,h orrvisztetes es vegbeltaji viszketes a belfergesseg tunete embernel is.


Szuksegem lenne hazi praktikakra,mivel hajtsam ki a fergeket?



#Fereghajtas embernek
2023. jún. 23. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi, vidéken, gyógyszerrel hajtjuk ki kutyából is. Bár mi, emberek nem voltunk férgesek soha, de neked is ezt javaslom.
2023. jún. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Kutyat 3 havonta etettem mindig is drontal plus fereghajtoval es havonta next guard spectraval.


Megis evek ota faradekony lettem folyamatosan az orrviszketes,fejborviszketes,vegbeltaji viszketes visszater.


Tobb melom van,nincs kapacitasomorvoshoz menni. A haziorvosom nem irna fel.

2023. jún. 23. 17:51
 3/15 A kérdező kommentje:

A drontal plust megkerestem a bayer oldalan es egyaltalan nem gyart fereghsjtot a bayer. Tehat az is vmi csalas.


Tehat azt is le kell cserelnem.

Van olyan fereghajto kutyara,ami hatasos?

2023. jún. 23. 17:53
 4/15 krwkco ***** válasza:

Ha a székletedben látsz cérnaszerű vagy más férgeket, akkor az orvos felírja a megfelelő féregölő tablettát. A fáradtság és orrviszketés nem igazán specifikus tünet. A végbéltáji viszketés inkább.

Vannak mindenféle népi szerek, mint pl. a fokhagyma, de kétséges, hogy lesz-e hatása.

A férgekkel való fertőzöttség embernél is nagyon súlyos kimenetelű lehet:

[link]

[link] Zoonózis

[link] "A kutya férgesség veszélyes lehet az emberre is?"

2023. jún. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Budapesten elek. Az 5. Keruleti haziorvosom azt se irja fel amire szuksegem lenne. Ugy fogad,h minek jottem. A liszterzekenysegre is magamnak kellett rajonnom,mer o a tunetek alapjan nem jott ra.
2023. jún. 23. 20:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha férgeket látsz a székletedben, és nem ír fel semmit, feljelentheted. Amúgy ha ilyen sokat dolgozol, valószínűleg emiatt vagy olyan fáradt. Plusz vitamin hiány, enyhe allergiával, kezdődő aranyérrel. Ennek több az esélye szerintem.
2023. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Fokhagyma evése rendszeressen segithet.
2023. jún. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Grimfox ***** válasza:
100%

Elsőre vizsgáld meg a székleted egy hétig minden nap. Ha férges vagy, lesznek benne giliszták. Ha nem találsz benne, akkor sok más is okozhatja az alapvető tünetedet, a fáradékonyságot. Ha találsz férget a székletedben, akkor elsőre nem feliratni kell a gyógyszert, hanem elmenni az orvoshoz, és székletvizsgálatot kérni. Nem tagadhatja meg, ha férgeket találtál a székletedben. Az eredmény alapján fel kell hogy írja a féreghajtót.

A népi gyógymódokra csak akkor érdemes hagyatkozni, ha tényleg nincs lehetőség megfelelő kezelésre, vagy olyan betegséged van, amire az enyhébb kezelés is elegendő, és nem akarod gyógyszerrel terhelni magad.

Féregűzés terén sokféle módszert használtak. Egy gerezd egész fokhagyma lenyelése(lehetőleg ne az öklömnyi boltit, hanem valami normális, zöldségesnél szerzettet). Ahogy 7. is írja, a rendszeres fokhagymafogyasztás is jó, de a nyers fokhagyma használható csak igazán terápiásan. A gilisztaűző varádics egy jóval hatékonyabb féreghajtó, viszont nehéz az adagolása. Túladagolva mérgező. Ehhez gyógynövényekhez értő szakember szükséges. A többi népi gyógymód mérgező növényeket használt, amik ugyan hatásosak, de elég nehéz a "biztonságos" adagolásuk, és helyes adagolás mellett is sok a mellékhatás.

Ha az orvosod nagyon nem akar veled foglalkozni, menj be abba a kórházba, ahová körzetileg tartozol, a belgyógyászatra, vagy gasztroenterológiára, ambulánsan, és beszéld meg velük, mi a teendőd. Ez akkor is jó lehet, ha nem vagy férges, mert megeshet, hogy az emésztéseddel van gond, és ezért érzed magad fáradtnak hosszú ideje.

2023. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem latok fergeket se a kutya se a sajat szekletemben. Tehat nem lagok mozgo kis izeket.


A mozgo kis fergek mekkorak kb? Hany mm? Eszreveszem szabadszemmel? V nagyito kell hozza?


Azota ettem foghagymat es minden etkezeshez oreganot es jobban vagyok kicsit.


Mergezo gyogynoveny: azzal nem merek kiserletezni.


Abbahagytam a cukor eveset es az edes dolgot (aszalt gyumolcs) is lecsokkentettem.

Gabonat meg nem fogyasztok evek ota.

2023. jún. 27. 09:15
 10/15 anonim ***** válasza:
fehér üröm
2023. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!