Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek galandférgem van?...

Szerintetek galandférgem van? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben sokat olvastam a parazitákról, és nagyon sok könyvben írják, hogy szinte minden emberben élősködik legalább egy, de inkább több féle féreg! Szerintetek ez igaz?

Illetve egy fórumon olvastam egy bizonyos 'cayenne pepper test'-ről, aminek az a lényege, hogy naponta több alkalommal megeszel egy kiskanál cayenne borsot és ha 1-2 nap múlva a székletedben látsz szezámmag szerű dolgokat, akkor galandférged van (tapeworm). Megcsináltam ezt és másnap tényleg láttam apró szezámmagokat a székletemben, ezek szerintem tapeworm peték vagy szegmensek.

Mit tegyek?? Orvoshoz nem akarok menni, mert úgysem hinne nekem. És nálunk egyébként sem lehet normális gyógyszert kapni, mert a Vermox nem jó ez ellen. Rendeljek Ebay-ről gyógyszert és próbáljam meg kiírtani??



2016. márc. 6. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez az egész baromság.

az a gyógyszer meg amit nem orvos ír fel az meg is mérgezhet.

tönkreteszi a májadat.

2016. márc. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A galandféreg petéjét nem látod szabad szemmel, csak mikroszkóppal. A féreg egy szegmense viszont jóval nagyobb, mint egy szezámmag.
2016. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Labor vizsgálattal egyszerűen kimutatható. Van állatod?
2016. márc. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nincs állatom.
2016. márc. 9. 19:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs galandférged. Csináltass egy székletvizsgálatot.
2016. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szia! Sajnos eléggé bele kellett ásnom magam a témába, és rossz hír, nincs lehetőség nálunk pontos kimutatásra! Ha szerencséd van 3-4 egymás utáni meleg székletből kimutatható, de több parazitánál ez is felesleges, mert van h akár egy hónapig sem petézik, és akkor pont nem lesz a székletben! Hideg székletet meg teljesen felesleges küldeni! Nagykanizsán van az országban egyedül néhány féregre szeriológiai kimutatás! Ott sem mindenre! Az orvosok letudják egy kis vermox-al, aztán meg a pszichiátriára küldenek! Ebay-n tudsz ilyen szerekről? Mert engem is érdekelne!
2016. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Utolsó válaszoló! Sajnos nekem is eléggé bele kellett ásni magam a témába! Bár Magyarország ÉK-i részén élek, jártam Nagykanizsán, eredménytelenül! Több mint fél éve tart a kálváriám, iszonyatos szenvedések közepette! Nem írnál nekem elérhetőséget? Mert az orvosok letudták a kötelező egyél meg egy doboz vermoxot, aztán majd meglátjuk- témát! De sajnos nem tudok beletörődni, mert nagyon rosszul vagyok folyamatosan, és lassan elsorvadok!
2016. júl. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem azóta sikerült kideríteni, hogy milyen gyógyszereket kell beszerezni a galandféreg kiírtásához:

niclosamide napi 4 x 500mg

praziquantel testsúlykg x 25mg napi 3-szor

albendazole napi 2 x 400mg

Q10 koenzim 4000-5000mg egyszerre, hetente egyszer


Vermox nem ér semmit.. kevés van benne és drága.


Ebay-en lehet kapni ezeket, de még nem rendeltem... egyáltalán legális ilyeneket rendelni? Mi van ha kifizetem és lefoglalják..

2016. júl. 12. 17:13
 9/12 anonim ***** válasza:

Hali!

Valamelyikőtöknek kiderült erről bármi is? Alapból vékony vagyok, de az utóbbi időben sajnos jobban lefogytam, nehezen szedem vissza és nagyon félek a férgességtől!

Nálunk ezzel tényleg ennyire nem foglalkoznak?? Vagy ennyire esélytelen nálunk?

2020. máj. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha orvoshoz mész, vérképet nézet és székletet vizsgáltat. Ha eozinophyliád van, akkor sanszos a parazita. Székletben pedig ki lehet mutatni a petéket, időnként a szelvényeket. De a galandféreg nagyon ritka Magyarországon, nem tudom, miért képzeli mindenki azt, hogy pont galandférge van. Talán házi vágásból származó hús ettetek nyersen? Mert ha megfőzöd, megsütöd, akkor már nem fertőz. A hatóságilag ellenőrzött húsokban pedig alapból nincs, de gondolom, azt se eszitek nyersen.

Egy becsapós hirdetésnek ennyien bedőlnének? Az oktatási rendszer csődje.

Ha fogysz, menj el orvoshoz, mert ezer más, súlyos oka is lehet, a legkevésbé valószínű Magyarországon a galandféreg. De a vérképből kiderül, merre kell keresgélni.

2020. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!