Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A HKO szerint a csecsemőmirigy...

A HKO szerint a csecsemőmirigy melyik elemhez tartozik? Fa, tűz, föld, fém, víz? A vízhez tartozik a nemi szervek és a prostata?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2023. szept. 16. 00:48
 1/3 A kérdező kommentje:
És az agy hová tartozik? Köszi.
2023. szept. 16. 00:50
 2/3 Grimfox ***** válasza:
46%

A csecsemőmirigyet nem említik külön a tradicionális kínai orvosi könyvek(amiről én tudok), de mivel a nyirokkeringéssel van kapcsolatban, valószínűleg egy víz jellegű szerv. De valószínűbb, hogy nem egy meridiánhoz kapcsolódik, hanem a befogadó vezetékhez, így yin pólusú. Az agy a kormányzó vezetékkel, és a tolóvezetékkel is kapcsolatban áll, de nincs sajá meridiánja, ami az öt változó állapohoz kapcsolódik, így vagy ciklikusan, vagy használat szerint változik a "hovatartozása". Én a használat szerinti állapotváltozást tippelném meg saját tapasztalat alapján.

(közben olvasgattam kicsit, a kebel palotája(Tanzhong), a Bef17-es ponton van a csecsemőmiriggyel kapcsolatban)

2023. szept. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. szept. 16. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!