Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vannak olyan anyagok, amik...

Vannak olyan anyagok, amik értágítók és csökkentik a vérnyomást?

Figyelt kérdés
Az orvosoktól nem fogadok el gyógyszert, mert még szeretnék élni, nem akarom, hogy lerobbanjon az egészségem.
jan. 6. 19:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

az összes vérnyomáés csökkentő értágitó!

Amúgy a fagyöngy tea!

jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Fehér fagyöngy teát nem főzni, hanem áztatni.


3 dl vízbe 1 evőkanállal raksz, ezt áztatod legalább 6-8 óráig szobahőmérsékleten.

Amikor eljön a reggel, leszűröd és:


Reggel: 1 deci

Délben vagy délután: 1 deci

Este: 1 deci (meginni)


Ez fokozatosan beállítja a vérnyomást.


Mellé, ha gondolod:


Pásztortáska-Csalán-Citromfű keverék 1:1:1 arányban.

Ebből 2 teáskanál keverék, napi 4-5 deci vízben felforralva.

10 percig állni hagyni. Két részletben is ihatod.


Ezt inkább szorongásra:


Citromfű-Komló keverék 2:1 arányban.

Napi fél literhez, 1 evőkanállal megfőzni.

10 percig állni hagyni, több részletben eliszogatni.


(természetgyógyászati megoldások)

jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A fagyöngy-teával nagyon kell vigyázni még áztatva is, mert bele is lehet halni, a benne lévö alkaloidák között van ersöen mérgezö is!
jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13

Nekem nem sikerült 20 év alatt

jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Sok vérnyomáscsökkentő (és egyéb gyógyszer) anyaga növényi eredetű, azt szintetizálták. Sokkal biztonságosabb, mert pontosan lehet dozírozni, míg egy tea vagy istentudjahonnan származó kapszula esetében nem lehetsz benne biztos, mennyi hatóanyag van benne (jó esetben nincs benne vagy alig, rossz esetben viszont túl sok is lehet).


Lenkeit hagyjuk inkább.


Enyhe esetben _lehet_ hogy elég az életmódváltás (mozgás, étkezés) és vérnyomáscsökkentő hatású gyógynövény-készítmények szedése, de súlyosabb esetben kell a gyógyszer. Egyébként az orvosok is arra törekednek, hogy a gyógyszer mellett történjen meg az életmódváltás és elhagyható vagy legalábbis csökkenthető legyen az adott gyógyszer hosszú távon.

jan. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#14 Nekem se.
jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok/jártam.

Kb. 140-160 között volt a vérnyomásom legtöbbször.

Először megpróbáltam elkerülni a gyógyszert, és inkább teákkal és cseppekkel próbálkozni. Fél éve aktívan járok futni. Kb 1 éven keresztül kísérleteztem ezekkel és addig sikerült eljutni, hogy időnként normális tartományba került a vérnyomásom, de összességében nem sikerült teljesen levinni. Néha kiugrott ugyanúgy 160-ra.


Orvosom javaslatára szedem a gyógyszert de mondta,ha tovább folytatom a futást, testmozgást, erősítem a szívem és odafigyelek az étkezésre is akkor kb 1 év múlva elhagyható a gyógyszer. De addig szedni kell. Most amikor megnézem akkor kb 120-135 között van. Ami azért is jó mert nem idegeskedek rajta és jobban is érzem magam.

Szeritnem te is próbáld ki ezt, kezdj el sportolni valami kardió jellegűt és mellette szedd a gyógyszert egy darabig majd próbáld meg elhagyni.

jan. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Tanuld meg az 5 tibeti ritust. Pár perc naponta, és nemcsak a vérnyomásnak használ. Ha mégsem válik be, akkor viszont fogadd el az orvosi segítséget.


[link]

jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!