Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gyakran kiújuló hüvelygombás...

Gyakran kiújuló hüvelygombás --gyulladásra van valamilyen alternatív gyógymód?

Figyelt kérdés

7 hónapja szültem. Előtte évekig nem volt ilyen jellegű gondom, de a szülés óta gyakran kiújul.

Helyi hatású készítmények , pl. Canesten csak rövid ideig okoznak tünetmentességet.


2010. nov. 3. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:

1. nőgyógyász, nem Canesten

2. párod kezelése, akkor is visszafertőz, ha ő tünetmentes

3. intim kendők, lemosók, irrigálók, tisztasági betét kerülése, pamut fehérnemű

4. ha még mindig van gond, más jellegű kivizsgálás, pl. cukor, Candida

2010. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt étrend: kókuszzsír jó vaj, margarin helyett az ételek készítésekor, mert a kókuszolaj öli a gombát. Jó lenne mellőzni a cukrot (helyette sztívia jó, semmiképp mesterséges édesítőszer), a kenyeret, a gombaféléket, tejterméket. Tampon használata előtt csepegtess rá a hegyére 1-1 csepp levendula és teafaolajat, ez fertőtlenít. Cickafark teát is ihatsz, fertőtlenít és gyulladáscsökkentő is, de ebből készíthetsz egy gyors ülőfürdőt is, 100 gramm cickafarkfüvet áztass be hideg vízbe éjszakára, másnap forrald fel és öntsd hozzá a fürdővízhez.
2010. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász tudja meggyógyítani, de lehet hogy azért újul ki mert olyan valamit eszel, vagy szedsz, amitől ez kialakulhat. Az Augmentin antibiotikumnak pl. tuti, hogy van ilyen mellékhatása.
2010. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

nem tudom, szoptatsz-e még.

nekem évekig kiújult, végül 1 hetes léböjt kúra után teljesen elmúlt. ha szoptatsz, akkor nem szabad léböjtölni.


sajnos más gyógymódot én sem tudok.

2010. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat.

Nőgyógyászhoz jártam hosszú--hosszú évekig a problémával anno még a szülés előtt, és most utána is, de javulás semmi nem volt. Azért kértem alternatív segítséget.

Már nem szptatok, de valószínű, hogy étkezési " helytelenség " is van, mert igencsak szeretem az édességet, amit ugye a gombácska is szeret..:-)))

2010. nov. 7. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát én mondhatom egyike vagyok azoknak akik szinte már mindenre képesek lettek volna hogy megszabaduljanak a gombától. Éveken át szenvedtem vele már tini koromtól sűrűn visszatért. Az orvosok által felírt krémek ,kúpok semmit sem értek.

Végül már odáig jutottam ,hogy havonta szenvedtem a bajommal és volt hogy 2-3 hétig is kitartott.

Felvettem a Gynevac injekciókúrát párommal együtt, el voltam totál kenődve mikor a kúra után egy hónapra újra előjött. Nagyon ki voltam tőle már.

Végül úgy döntöttem drasztikusabb leszek. Ezüstkolloid kúra kb 3 hétig ,persze kutakodtam hogy melyik lesz a legmegfelelőbb viszont a pénztárcám is bírja. Sokan mondták ők nem mernék de én már annyira el voltam keseredve. Végül nem volt hiába. A havi jelleggel fellépő kínszenvedésem véget ért :) Ennek már 1 éve azóta 1-2szer éreztem halovány jeleit. Akkor csak bekentem a kényes területet és elmúlt. Csak ajánlani tudom ,ha már másban nem bízol.

2010. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

szia kedves utolsó válaszoló.

írtam Neked privit.

2010. nov. 13. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!