Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kevés ösztrogén termelődik a...

Kevés ösztrogén termelődik a szervezetemben! Van valami alternatív gyógymód, hogy helyreállítsam ezt?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta, hogy környezetszennyeződés miatt nem termelődik elég ösztrogén a szervezetemben, emiatt marad ki a menstruációm és hullik a hajam.Hormonokat nem szeretnék beszedni, így ha valaki tud valami jó módszert, hogy rendesen termelődjön az ösztrogén a szervezetemben azt kérem segítsen.köszönöm
2010. márc. 18. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem valószínűleg pnt fordítva van:miómám és hiperpláziám van,ami a sok ösztrogén következménye,vagy a lecsökkent progreszteroné.Szóval nekem tiltottak a növényi ösztrogének,de Neked ajánlottak.Pl:szója,szójatej,rozmaring,stb.Nézz utána a keresőben:fitoösztrogének,növényi ösztrogének.A Herbaházban vagy egyébb bioboltokban,DM-ben,hiperek biorészlegében megvásárolhatod ezeket.A Biopont cég csokis szójaitala kimondottan finom!Egyébként nekem orvos-természetgyógyász épp az ellenkezőjét mondta,hogy annyi ösztrogén van a szennyezettség miatt,hogy bioételeken és palackozott forrásvizen kellene élnem,hogy kikerüljem az ösztrogént.Állítólag a csapvízbe is bekerül a fogamzásgátlókból a vizeleten keresztül az ösztrogén.Én azért ebben kételkedem,hogy ennyire töményen kapnánk a vízből!Biztos,hogy kevés az ösztrogéned?Laborlelet kimutatta? Nem kérdezel meg egy másik orvost is,nincs-e más probléma a háttérben?

2010. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A környezetszennyeződés miatt telítődött a szervezeted méreganyagokkal. Sürgősen méregteleníteni kell,mert amit írsz az csak súlyosbodni fog,ha nem kerülnek ki a nehézfémek, növényvédőszerek, élelmiszeradalékok és egyéb mérgek. Addig hiába csinálsz bármit,feleslegesen kidobott pénz.
2010. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek a szennyezők zsíroldékonyak és borzasztó lassan bomlanak, lassan ürülnek ki a szervezetből, zavarják a hormonműködést.POP vegyületek, közülük az un. xenoösztrogének felelősek leginkább a hormonháztartás felborulásáért. Ez civilizációs ártalom. Szerintem is hülyeség még plussz hormon jellegű anyag beszedése. Fogyassz sok zöldségfélét, a klorofill bevitel kiemelten fontos, máig ismeretlen módon képes a lipofil toxinok ürülését elősegíteni. Ajánlanám a friss gyermekláncfű levelének nem túlzott, de rendszeres fogyasztását nyersen leturmixolva néhány naponta. Ez a növény elősegíti a méregtelenítést, a májműködést és az epekiválasztást. Az epével is ürülnek bizonyos szinten az említett anyagok. fontos a rendszeres, egészséges szexuális élet, mert hozzájárul a jó hormonális egészséghez. Friss levegő, napfény fontos még.
2010. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden tanácsot, sokat segítettek!
2010. márc. 18. 14:25
 5/9 A kérdező kommentje:
14:11 : friss gyermekláncfüvet hol tudnék beszerezni ilyenkor, vagy esetleg tudnál valami mást ajánlani helyette?
2010. márc. 18. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges a sok rizsa a szennyezésről, szedjél barátcserje kapszulát vagy Szójavitet.
2010. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4%

Ha kevés ösztrogéned van, lépj be egy feminista klubba.

Ha pótolni akarod a hiányzó ösztogénszinted, nyalj sok puntzit.


Eszter 34/N

2010. márc. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyire pártolod vagy ellenzed a homeopátiát, ha pártolod, megpróbálhatod mint módszert. Ugyanis sok hormonnakígy az ösztrogéntermelést serkentő hormonnak is létezik homeopátiás hígítása, mellyel mind serkenteni, mind gátolni lehet a hormontermelést (attól függően hogy alacsony vagy magas potenciát használunk). Ha emellett van más hormonod ami viszont arányaiban magas, egyidejűleg azt is kell kezelni. Ha homeopata orvossal megbeszéled, ezzel természetes módon segítheted az egyensúly beállását. Sokaknak sikerült már, de sokak nem hisznek benne és ki se próbálják. Csak mint lehetőséget mondom.
2010. ápr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is kimaradt három éve a menzeszem, megállapították, hogy alacsony az ösztrogénszintem... de a magam részéről nem is élhetnék egészségesebben, és csak annyira élek szennyezett helyen, amennyire a kétmillió másik budapesti... Szóval egyáltalán nem biztos, hogy attól van. Az én nődokim se tudta megmondani; az is lehet, hogy a csapvíz hatása, mert abban baromi sok a hormon, és amióta palackos vizet iszom (sportolok, így igen nagy mennyiség) azóta mintha normalizálódna.
2011. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!