Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Műtött gerincsérv után, ismét...

Műtött gerincsérv után, ismét kezdődő derékfájásra melyik a jobb? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az alábbi két ülőpárna közül melyik a hatásosabb, jobb a fent leírt esetben? Melyiket lenne érdemes megvenni? esetleg valaki próbálta már valamelyiket?


[link]

[link]


2010. nov. 28. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Jézusom! Mozogni kell, nem ülni!!! Minden nap legalább 45 perc gyógyító jóga.

Nekem 25 éves koromban diagnosztizáltak gerincsérvet, megijedtem az esetleges műtéttől. minden nap 20 percet jógáztam, reggel ébredés után - visszafejlődött a sérv! azóta gyereket szültem.:)

2010. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A mozgás fontosságával én is tisztában vagyok, műtét után kaptam egy gyógytorna mozgássorozatot azt minden nap megcsinálom. De sajnos ülni is muszáj, esetemben pl hogy oldanád meg főiskolára járást (napi több óra előadás és gyakorlat) ülés nélkül? Szerintem sehogy...

Műtét után 1 évig alig ültem, amikor csak tehettem, fekve olvastam, gépeztem, stb, illetve csináltam a tornát, de amióta iskolába járok és muszáj ülnöm, azóta egyre jobban érzem a derekamat, eléggé félek egy újabb műtéttől, ezért keresek valami megoldást arra az időre, amikor ülnöm kell.


Egyébként pedig ez a jóga érdekelne. Természetesen már hallottam róla, de nem igazán ismerem. Amit te csináltál az valami különleges fajtája vagy "sima" jóga? És hogyan kezdted el, honnan lehet ezt elsajátítani?

2010. nov. 28. 22:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Én esetleg azt is javasolnám, hogy nézesd meg magad egy megbízható természetgyógyásszal, gyógymasszőrrel, vagy manuálterápiás szakemberrel. Valószínűleg tudnának jó tippeket adni.
2010. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bármelyik könyvesboltban tudsz jógadvd-t vásárolni, de netről is letöltheted. én amivel kezdtem: egy női csatorna általános jóga-műsora volt, reggelente kicsit korábban keltem, de az Etka jóga pl. kifejezetten gyógyító!
2010. nov. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: köszönöm szépen, mindenképp ki fogom próbálni a napokban!
2010. nov. 30. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!