Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A Valeriana drazsé és a...

A Valeriana drazsé és a Frontin "megfér" egymás mellett?

Figyelt kérdés
Pl.: ha 1-jén Valeriana drazsét veszek be, 2-án pedig Frontint, ettól nem lesz bajom? A két bogyó nem zavarja egymást?
2009. jan. 24. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem, mivel a Valeriana növényi alapú, nincsenek benne szintatikus hatóanyagok (épp ezért van az, hogy szart sem ér).
2009. jan. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a valeriana drazsé gyógynövényes (macskagyökér kivonat van benne), és azt is tudom, hogy a Frontin rendes nyugtató és nem gyógynövény alapú. Csak arra lennék kiváncsi, ha mindkettőt használom akkor lesz-e valami káros hatásom? (És nem olyan amit a gyógyszer külön-külön okozna. Hanem "kölcsönhatásba" lép-e a két gyógyszer egymással)?
2009. jan. 24. 17:10
 3/8 A kérdező kommentje:
A "nem" az arra válasz, hogy "nem fér meg egymás mellett", vagy arra, hogy "nem lesz bajom tőle"? :)
2009. jan. 24. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:

A barna színű Valeriana drazsé valójában valeriana composita (összetétel) néven fut, mivel fenolbarbitált is tartalmaz. Ezt érdemes tudni, sokan megfeledkeznek róla...


A Frontinnal (alprazolam) mind a valeriana, mind a mellé adott barbiturát kölcsönhatásba léphet, fokozva a Frontin mellékhatásait: álmosság, zavarodottság, légzési nehézségek stb. Ezért jobb nem egyszerre vagy egymás után szedni, hanem időt hagyni köztük.

2009. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, és mennyi időt hagyjak a kettő között?
2009. jan. 24. 17:29
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

miért akarod mindkettőt szedni?

a valeriána nem ér semmit, placebó szinten működik

a frontin meg egy orvosi felügyelet mellett szedhető altató-nyugatószer. egyik se jó. a frontinra pillanatok alatt rászoksz. hidd el.

2009. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem, a gyógyszereket ne váltogasd, ha az orvos frontint rendelt azt szedd, nincs szükség mellé valerianara!

A gyógyszereket folyamatosan kell szedni addig amíg az orvos rendeli, ha nem mondta meddig kell szedni akkor meg kell kérdezni tőle...


A fentebb szólóknak:a valeriana composita nem tartalmaz fenobarbitált, csak macskagyökér kivonatot aminek enyhe nyugtató hatása van!


üdv.


gyógyszerész

2011. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
66%
Ne szedd a kettőt. A frontin egy halált okozó szar, a valerianaval jöttem le a frontinról. TÖKÉLETES! Aki pedig egy gyógynövény alapú dolog helyett egy mérget ajánl, az szerintem nézzen magába és igyon sok citromfű teát. :)))))
2018. aug. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!