Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek, nehogy bajom legyen a...

Félek, nehogy bajom legyen a Frontin-tól!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában eléggé ideges vagyok az iskola miatt, családi problémáink is vannak és a magánéletemmel is vannak gondjaim. Anyának van ez a Frontin nevű gyógyszere, amiről úgy hallottam feszültségoldó, nyugtató esetlegesen altató hatású. Mostanában, kb 1 hete, ezekben a nehéz napokban be veszek napi 1et belőle, viszont félek nehogy bajom legyen tőle, és nehogy rászokjak, mert olvastam, hogy ezt nem lehet csak úgy abbahagyni. Ez már rászokásnak számít, azaz már hozzá szokott a szervezetem, ha úgy döntök abba hagyhatom, tesz ez bennem bármi nemű kárt vagy semmi baj nem lehet belőle?

Kérlek segítsetek!


2011. okt. 25. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

amit csinálsz, azt drogozásnak hívják, pontosabban vényköteles szerrel való visszaélésnek. :)


bajod az nem lesz tőle, én is csináltam, de nagyon gyorsan rá lehet kattanni, és akkor ha nem szeded, sokkal rosszabbul leszel tőle, mint mielőtt egyáltalán 1-et is bevettél.


talán már egy hét alatt is. szóval ne, akkor inkább írass magadnak valamit (akár pont ugyanazt) terápiás céllal.

2011. okt. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Feküdj 9-kor és kelj 4-kor. Reggel fusd körül a tömböt vagy ússz az uszodában, ha van a közelben. Tornázz, súlyzózz. Fürödj meg. Reggelizz, közben hallgass zenét. Esetleg szánj fél órát a tananyag átnézésére. Aztán menj az iskolába. Ezzel az életvitellel többre mennél, mint a Frontinnal. A tanulás is jobban menne egyébként.
2011. okt. 26. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

04.39 - Könnyű azt mondani!

Én nem tudok 22-23-tól hamarabb elaludni, mert ha hiába lefekszek 9kor, ha éjfélig csak forgolódok.

Én kb. 2-3 éve nem mondom, hogy szedek, de veszek be ha szükséges. Ez olyan 2 v. 3naponta fél vagy 1 szemet, mikor mennyire van szükségem. De van, hogy hetekig nem is nyúlok hozzá, pedig ott van. Ha nem tudok végképp elaludni, akkor beveszek egy felet, az segít és elnyom.

Szóval nem mondanám magam függőnek, de jó ha van.

Gondolom ez egyénenként változó...

Persze nekem se az orvosom írta ki, csak Anyukámnak. :D


24 L

2011. okt. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24L: az is narkózás, ráadásul még rosszabbul alszol miatta olyankor, amikor nincs kéznél, pedig épp kéne, mert ugye épp korán kell kelni, el menni kell valahová, stb, aztán nem alszol egész éjszaka semmit. :)
2011. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Annyival jobb ha van, hogy akkor átalszom az egész éjszakát. Mert sokszor ha nem veszem be, akkor 2-3 óra körül mindig felkelek, de már évek óta, úgyhogy ne mond, hogy a gyógyszer hiánya miatt, mert már azelőtt is volt, és ez azért is jó, mert alszok, mint a bunda. :D Nagy jó sok vessző került bele, de remélem érted. :D

A felkelés meg ígyis-úgyis nehéz... nem lehet megkülönböztetni. De rendszeresen szedni nem jó, akkor sztem olyan, mintha nem is használna. :D Most én már azt se tudom mikor vettem be utoljára.. van egy hete minimum.


24 L

2011. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
04:39 - Azt pontosan, hogy érted, hogy még rosszabbul lehetek tőle? Ez alatt azt érted, hogy ami miatt bevettem szóval az idegesség, stressz még inkább erősödik, ha nem veszem be, azaz abba akarom hagyni?
2011. okt. 26. 23:51
 7/7 anonim válasza:
100%
A Frontin inkább pszichés függőséget okoz. Én is szedtem (néha most is) spontán szorongás miatt. Egy hét alatt nem igazán lehet hozzászokni, viszont nagyon könnyen az életed részévé válhat, ezért vigyázni kell az ilyen szerekkel. Ha egyik napról a másikra leállsz vele, attól nem lesz semmi bajod. Ez nem befolyásolja a hormonháztartást, vagy ilyesmi.
2011. okt. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!