Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hisztek a hoemopátiás szerekbe...

Hisztek a hoemopátiás szerekben? Próbáljuk meg azt?

Figyelt kérdés
Kislányom rengeteget küzködik a fülével.Főleg téli időszakban.Persze az orvos az orrmandula kivételét javasolja.Én ettől nagyon félek.A védőnő ajánlotta,hogy először probáljam ki az erre való homeopátiás készitményt.Állitja,hogy sok gyereken segitett,és nem került sor a mütétre,amit nem bánnék.Köszi a válaszokat.
2011. jan. 6. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ártani nem árthat..

mostanában szinte csak gyógyteákat iszom

2011. jan. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én évekkel ezelőtt az allergiámra kezdtem el szedni homeopátiás készítményt..Semmit nem használt,pedig majdnem 1 évig használtam..Igaz ártani sem ártott,de csak pénzkidobás volt..

Viszont anyaként én tudom,hogy jobban jársz ha inkább beleegyezel a orrmandula műtétbe.Több okból is.

Minél kisebb a lányod annál könnyebben átvészeli,kevésbé fáj neki.Ha túl lesz a műtéten akkor nem lesz többé sem fül fájása,sem fejfájása,és ne lesz állandóan náthás tünetei..Ha most nem esik túl rajta,akkor később mégis kénytelen leszel elvinni,mondjuk 14-16 évesen..Akkor már rosszabbul fogja viselni..Felnőtt korban meg veszélyesebb is. Az én fiamat 3 éves koráig állandó fül fájdalommal cipeltük orvostól orvosig..Állandóan megvolt fázva,és kicsiként alvás közben már horkolt..A Heim Pál kórházban végül is az orvos tanácsára 3 évesen megműtötték(altatták) Semmi gond nem volt..Amikor hazamentünk,már nem is foglalkozott a kórházi élményével..

Nyugodtan próbáld ki a homeopátiás gyógyszert,de ha semmi haszna akkor vidd minél előbb műtétre..

2011. jan. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is használtam homeopátiás gyógyszereket,de nem vettem észre semmit,én nem hiszek benne.
2011. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit félsz egy ilyen műtéttől? Nem téged műtenek.

Egyébként elaltatják és 10 perc múlva már vége is.

Először kellemetlen lesz neki, kap 2 tampont az orrába , meg fájdalomcsillapítót, de nem vészes.Másnap már haza is mehet.Ha nem veteted ki az orrmandulát és panaszai maradnak, akkor rámehet a beszédkészségére is , nem tudja majd rendesen kiejteni a szavakat és orrhangon fog beszélni.

2011. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én seborheára szedtem, és az egyedüli dolog volt, ami használt. Ki kell próbálni. Ha pedig nem jön össze, akkor még mindig ott van a műtét.
2011. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

: ma 10:56

Már nem raknak tampont az orrba,ugyanis olyan "sebtapaszt helyeznek a műtéti sebre ami idővel feloldódik.

A beszéde nem fog megváltozni ezért mert orr mandulája van valakinek..De tény,hogy a tünetei nem fognak elmúlni,és az orrhang bizony megmarad..

Kedves anyuka..

Én sem értem miért aggódsz,hiszen minél fiatalabb a gyermek annál könnyebben átvészeli,és annál kevésbé fáj neki..Hidd el nekem,hogy amikor engem először 4 évesen műtöttek az orrmandulával(több mint 20 éve) arra már nem is emlékszem..Csak a szüleim által tudom,hogy ennyi idősen orrmandula műtétem volt..Amikor 18 évesen újra műtöttek(nem altattak ,tampon is volt) még ma is kiráz a hideg,hogy mennyire féltem,és utána is mennyire fájt..

Amikor meg 34 évesen(2 éve) műtöttek újra orrmandulával akkor már altattak,és nem kellett tampon sem..De csak annyira emlékszem,hogy a műtét előtt kaptam egy injekciót.

Egyébként amikor én a műtét előtt voltam a dokinál egy vizsgálaton ,mellettem egy anyuka ült 4-5 éves kisfiúval..A kis fiú végig vigyorgott,és állandóan kérdezte,hogy mikor megy már be Laci bácsihoz..Meg is említettem,hogy milyen jól érzi magát,és szegény még nem tudja mi vár rá..De az anyuka mondta,hogy nemrég túl esett a műtéten,és ilyen jól viseli..

Na ezért nem kell a gyerekeket annyira félteni,és ezért érdemes minél előbb elvinni,hogy túl legyen rajta.

2011. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem én félek, a gyereket féltem.Annyi szőrnyűség történik mostanában a kórházakban,és nincs rá magyarázat,mert nem adnak rá.Egy sajnálatos hir és kész,evvel elvan intézve.Végül is csak egy műtét,melyet altatásban végeznek.Teljesen tanácstalan vagyok,hogy mit csináljak.Mindenki mást mond,mi jó mi nem,menjünk műtétre,ne menjünk mert lehet semmivel sem lesz jobb.
2011. jan. 6. 16:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Én megkérdeznék egy másik orvost is, akár magánrendelésen is. Mert nem biztos, hogy nem lehet másképp megoldani a kisgyerek problémáját.

(Pl. Fülfájás esetén -ha nem sérült a dobhártya- kövi rózsa kinyomkodott nedvét beleöntöm a gyerek fülébe, vattadugasz rá mindkét oldalt, és meleg só.)

És ne hagyd, hogy folyjon az orra!


Nekem remekül működik a homeopátia, és a gyerekeimnél is használom. De itt nem biztos, hogy az kell.


Én megkérdeznék egy másik orvost is. És nem mondanám meg, hogy voltam korábban az orrmandula műtétet javaslónál...

2011. jan. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 escrogar ***** válasza:
a homeopátiás szereknek a placebohatáson kívül NINCS klinikailag igazolt hatásuk. többségük színtiszta víz, esetleg alkohol.
2011. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A homeopátiás szerek nem gyógyítanak, hanem a szervezet öngyógyító késességét erősítik. Akinek alapjáraton gyenge az immunrendszere, és egy enyhe szellőtől megfázik, annak valószínűleg nem hat, vagy csak lassabban. Páromnak például egyik napról a másikra rendbehozza a betegségét. Alkat kérdése.
2011. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!