Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogy csillapítsam a magas lázam?

Hogy csillapítsam a magas lázam?

Figyelt kérdés

39.5 fokos lázam van..Légyszi ne írjátok h google a barátom mert nincs erőm keresgélni...Köszi...


L/14


2009. febr. 7. 18:17
 1/4 anonim válasza:
100%
Én a helyedben vennék egy hűtőfűrdőt. Úgy zuhanyoz, hogy először meleg vizzel aztán folyamatosan add hozzá a hideget addig amíg a tested elbírja majd folyamatosan adagold a meleg vizet ismételgesd meg többször. Majd fürdés után vegyél be valami lázcsillapítot algopiryn, vagy nurofen attól függ mi van otthon.
2009. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 yuda ***** válasza:
100%
Közel hasonló az általam bevált módszer is,mint az első válasz: vizes lepedőbe csavard magad(alattad valami nylon,hogy ne ázzon át az ágyad)-ezt többször cserélni,ha felmelegszik,hisz az a lényege,hogy hűtsön-kb. negyed óra alatt leviszi a lázat érzékelhetően és mérhetően:akár két egész fokot is.
2009. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam a google-ba:

Leghatásosabb és leggyorsabb lázcsillapító módszer a hűtőfürdő. A gyermeket meztelenre vetkőztetjük, a kádba testhőmérsékletű vizet engedünk, ebbe ültetjük a gyermeket, majd hűtjük a fürdővizet hideg víz fokozatos hozzáadásával. Körülbelül két perc alatt lehűtjük a vizet 28 - 30 fokosra. Addig alkalmazzuk ezt az eljárást, amíg a testhőmérséklet 38 fok alá nem csökken. A hűtőfürdő maximum tíz percig tarthat, de ha a gyermek dideregni kezd, azonnal fejezzük be. A vízből kiemelve a gyermeket szárazra töröljük, könnyű ruhába felöltöztetjük és vékony takaróval takarjuk be, hogy a hőleadást ne akadályozzuk.

De ha nem megy lejjebb,akkor irány az ügyelet,ahol adnak lázcsillapító szurit.

2009. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

szia,nekem tavaly tavasszal volt egy hosszú betegségem(szalmonella) és ez elég magas lázzal volt...édesapám ismerve,hogy imádom a meleg vizet,39 fokos láznál azt mondta csinál fürdőt.15percig voltam benne,úgy hogy a testhőmérsékletnék picit melegebb volt a víz.Majd folyamatosan engedtem hozzá hidegebb vizet(persze előtte engedtem le a melegebbből) így levitte picit a lázamat,majd bevettem egy algopyrynt...A baj csak az volt,hogyha nem látott rögtön magamra tettem 2plédet,hogy ne faggyak meg,így kezdhettük úrja.:(:(

Jobbulást kívánok Neked!:)

2009. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!