Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szemolcs. Mi baja lehet?

Szemolcs. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Egy szemolcs van a homlokomon eleg nagy mint a kiskormom es mar 2 napja faj...de ugy ha hozzaerek azt hiszem h kiugrik a szemem,es megis van dagavda...valaki valamit?
2011. márc. 2. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Feltetlen menj el a borgyogyaszatra!
2011. márc. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szemölcsre rengetek gyógyszert forgalmaznak. Néha leégetik, vagy lefagyasztják és "kikaparják". Ezeket felejtsd el, mert egy ideig segít, de kis idő múlva vissza nő. Vagy marad a helyén egy szép nagy heg, ami nem mutat jól a homlokon.

Erre a legjobb megoldás, ami ingyenes a "vérre hulló fecskefű" nevű növény. Én is szenvedtem tenyeremen rengeted szemölcstől (népiesen: szőcsin). Használtam tapaszt, lefagyasztót. Átmenetileg segített, de mindig visszanőtt. Ráadásul továbbterjedt, mert a tapasztól vérzett és a vérrel terjed. Aztán ajánlották ezt a vérehulló fecskefüvet. Először kételkedtem benn, de segített. 2-3 hét alatt leszedte a szemölcsöket és azóta vissza se nőttek.

Növény fellelhetősége: általában betonkerítések mellett szokott nőni. Temetőkben is gyakran előfordul.

Jellegzetessége: Sárga kisméretű virága van, bokros, kis termetű növény. Könnyen felismerni, mert ha letöröd a szárát, akkor narancssárga lé folyik ki belőle.

Használata: Letört szárból kifolyó narancssárga lével bekenni a szemölcsöt. Simán a növény szárával közvetlenül lehet ecsetelni. Naponta több alkalommal kell ezt megcsinálni 4-5ször kb. Kezelés alatt meglehetősen sötét, csaknem fekete színű lesz a szemölcs, nem kell megijedni.

2-3 hét alatt véglegesen eltűnik, még heg sem marad. Szemölcs nagyságától is függ a kezelés időtartalma. Lényeg, hogy napi rendszerességgel ecseteld a növénnyel. Nem megijedni a színétől majd, kitartónak lenni és el fog tűnni, ez 100% :)

2011. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!