Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Atópiás ekcéma - ti hogyan...

Atópiás ekcéma - ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs rá gyógymód, csak a tüneteket tudják kezelni - azt is általában steroidos termékekkel. Ezekről a krémekről nekem mindig mást mondanak, egyszer azt, hogy ha minden nap egyszer használom, akkor még nem káros, máskor azt, hogy kettő alkalomnál többször nem szabad használni... Gyerekkorom óta ekcémás vagyok, és ha nem használom ezeket a krémeket, akkor nagyon viszket, száraz és fáj a bőröm. Időnként begyullad, és főleg a nyakam és az arcom piros lesz és nagyon viszket, ég. a krém (sokfélét kipróbáltam már) pár napon belül segít, viszont nagyon aggódom a káros hatások miatt. Van valaki, akinek ugyan ez a problémája? Van olyan, aki talált esetleg egy kíméletesebb megoldást? Köszönöm

21/L


2011. márc. 13. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!


17 éves vagyok és sajnos,nekem is gyerekkoromtól kezdve van ez a probléma.Nekem főleg a kezem csúnya.Igazából még egy terméket sem tudtam kipróbálni,amit ajánlottak,de azért leírom neked.Ilcsi csipkebogyó habkrém,Elobase krém és a Sanatopic intenzív krém,azt mondták ez jobb mint az Elobase,nem is olyan drága.Ennyit tudok neked "segíteni",remélem hasznosak lesznek. Szép napot. :)

2011. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én is kiskorom óta ekcémás vagyok. Főleg hidegben jön ki, meg allergiás vagyok pár illatanyagra, fémre. Viszont kijött a lábamon is - ahol hideg sem éri, farmernadrágra meg nem vagyok allergiás, mind1.


Kiskorom óta szteroidos krémekkel kell kenni, viszont egyre erősebbekkel :( A mostani olyan, hogy bekenem, és 20 perc múlva szinte olyan, mintha soha semmi baja nem lett volna..


nem tudom, neked mennyire durva, de kipróbálhatod az Elidel krémet, bár azt hiszem vényre adják ki. Nekem amikor a nyakamon volt ekcémás a parfüm miatt, ez helyrehozta. (ott nem akartam a szteroidossal kenni..) Arcomra pedig a bőrgyógyász írt egy arckrémet, 500 ft, és nagyon jó. Olyan tőle az arcom, mintha új lenne :D


15/L

2011. márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Az arcomra és a nyakamra én is Elidelt használok, és működik is, amíg minden nap bekenem... Bár ebben nics steroid, de azért így is félek minden nap használni! És sajnos elég drága is. a kezemre meg a karomra elocomos keveréket írnak fel, ami már steroid sajnos.

Második válaszoló, melyik az az arckrém pontosan?


Köszi (:

2011. márc. 13. 16:21
 4/18 anonim ***** válasza:

Felhozom majd a receptet és leírom.

Ilyen gyógyszertáris kikevert, ha megkéred, hogy írja fel, biztos fel fogja. Tényleg nagyon jó ! :)


Írom majd 7 óra körül amikor hazaérek.

2011. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez van a blokkon:


Laticort 1 mg/G kenöcs 15 g

* crem. aquos. / c.paraff.solid. / 1

2011. márc. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Én úgy tudom, hogy a Laticort is szteroid. Neked mondott valamit erről a bőrgyógyászod? Hányszor, milyen hosszú ideig szabad használni? Nekem mindig mást mondanak.

2011. márc. 13. 19:36
 7/18 anonim ***** válasza:
Azt mondta, hogy minden nap 2x kenjem, reggel-este. Szerinte ez annyira nem erős, hogy bármi baj legyen. :)
2011. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Lehet, hogy kipróbálom. Van valakinek más tapasztalata?
2011. márc. 13. 22:12
 9/18 anonim ***** válasza:
Szegény lánykám is ebben szenved és már millió orvosnál jártunk sok mindent kipróbáltunk és most az ALMAECET ami bevált.Magam sem hittem,a neten néztem utána és ott találtam többek között ezt az infót is.Próbálgattunk több mindent de ez vált be.Persze aztán bőségesen krémezni is kell mert kicsit szárit de elmúlasztja az ekcémát és az a lényeg. :-)
2011. márc. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Jobbulást!

2011. márc. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!