Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Belső feszültséget hogyan...

Belső feszültséget hogyan kezelitek, hogy ne forduljon át agresszióba?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem voltam ilyen mélyen, mint most.

Állástalanság, gyermektelenség, pénztelenség.


Emiatt olyan állandó feszültség van bennem, hogy néha megbénít, hogy még a boltba sincs kedvem elmenni, csak ülök kócos hajjal a szobában, néha pedig gyilkos indulataim vannak és látszólag ok nélkül szegény férjemre támadok elég durván.

Sokszor meg csak nézek magam elé és sírok.


Mit javasoltok, mivel kezeljem a belső dühömet?


Azt ne írjátok, hogy keressek munkát, elhihetitek, nem jókedvemből ülök itthon :(

Már minden önbizalmam elszállt, napi szinten sírok, vagy verekszek, nem bírom magamat sem elviselni, már fizikai tüneteim is vannak a stressztől, a szívem alig bírja, attól félek, nehogy komolyabb bajom legyen.

Segítsetek légyszíves, mit tegyek, hogy ne bántsak másokat?

31N


2011. márc. 8. 11:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Akárcsak magamat hallanám. Ugyanez

én is most itthon ülök hónapok óta, jelenleg is tiszta kusza zsíros a hajam, álltalában semmihez semmi kedvem és veszekszek a szeretteimmel


Én most vártam, hogy jöjjön a jó idő, ki fogok járni futni. Tedd te is ezt, jót tesz a szívnek, tüdőnek, feszültséget levezeti és még alakformázó is.

Vagy keress egy hobbit amit szivesen csinálsz, önkénteskedj ha tudsz

vegyél egy házikedvencet akit gondozhatsz

és mindenképp beszéld meg a férjeddel hogy nagyon rosszul érzed magam a bőrödben jelenleg, segítsen és nézze el neked hogy nagyon feszült vagy

2011. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Beszélek én vele és persze imádom és mégis azt mondom neki, hogy alig várom mikor válunk el, költözzön el stb.

Pedig egyáltalán nem gondolom komolyan, a szívem szakadna meg, ha külön lennénk.

Miért azt bántjuk aki a legközelebb áll hozzánk???

Annyira fáj!

2011. márc. 8. 11:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen indulatokban sok energia van, sok erő. Amíg Te irányítod, valójában használhatod is. Nagyon rossz lehet, hogy nem tudod most olyanra használni, amiből kenyér lesz a család asztalára. Viszont ez nem jelenti azt, hogy hagynod kell gyűlni, amíg vagy elemészt Téged, vagy valahogyan kirobban belőled. Szerintem az lenne a legjobb, ha felhasználnád. Akkor is, ha annak a tevékenységnek nem látszik meg azonnal a haszna. Akkor is, ha nem kapsz érte cserébe semmit. Pusztán az az érzés, hogy tevékeny vagy, hasznos vagy, értéket teremtesz, megéri. Akkor is, ha ezt mások nem ismerik el. Annál sokkal jobb, mintha leülsz egy sarokba és sajnálod magad.


Továbbá a helyzetnek megvan az az előnye is, hogy olyannal foglalkozhatsz, amivel akarsz, amihez kedved van, amire régóta vágytál, de eddig mindig másra kellett az idő, az energia. Hátránya is van persze, nem választhatsz nagyon drága, eszközigényes tevékenységet. (Pl. ha festenél, vagy kézimunkáznál, gondolom most nem lesz pénzed megvenni mindent.) Tehát keress valamit, ami kedvedre van! Biztosan fogsz valamit találni, ha eleget keresed... :)

2011. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bár nem ilyen okokból, nekem is ugyanilyen stresszem van, kis pánikbetegséggel kiegészítve :(

Olyan testi tüneteket produkáltam, hogy a házidokim már megijedt, hogy polyneuropátiám van.

Beutalt az ideggyógyásztra, ahol szerencsére egy nagyon kedves orvosnővel találkoztam.

Vizsgálat után elbeszélgettünk, még sikerült is elérnie, hogy jól elbőgtem magam :/

Végül multivitamint ajánlott, és Frontint írt fel.

Először nem akartam szedni, mert nem vagyok oda a gyógyszerekért, de nagyon sokat segít :)

Jó kedvem van, nem feszengek, nem kapom fel a vizet. Elmúltak a tüneteim. Még a konfliktushelyzetekből is lazán kijövök.

Szerintem érdemes lenne neked is elbeszélgetned egy dokival, ha szerencsésen választasz, jobb lesz, hidd el :)

2011. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem az állástalanság az elsődleges bajod.Valamilyen megoldatlan konfliktusod lehet saját magaddal. Önismeretedet kellene fejleszteni. Én a helyedben addig nem vállalnék gyereket.
2011. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

11:19-es tévedsz

Boldog, optimista ember voltam, alig ismerek most magamra, hiányzik az igazi, önfeledt, kreatív énem.

De mióta nincs munkám, esély sincs, hogy gyereket vállaljunk és 31 évesen ez már szinte őrjítő, annyira fáj.

A gyermektelenség és az, hogy sehol nem alkalmaznak, de még csak lehetőség sincs, e kettő tett ilyenné.

2011. márc. 8. 11:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Tudnám javasolni a sportot. Láthatóan tele vagy feszültséggel és olyanokon vezeted le, akik nem ezt érdemelnék. Értem én, hogy pocsék helyzet, de csak magad alatt vágod a fát, ha otthon depizel vagy másokkal viselkedsz rondán, baromi csúnya dolog. Amíg nincs munkád, legalább lelkilegg tedd magad rendbe, járj el futni a közeli zöldövezetbe, tornázz otthon DVD-re (vagy youtuboes viseóra, de fitnessz dvd-t is lehet letölteni raklap szám ingyen a netről). Ingyen van mindkettő. Hozd magad formába, a munkaadó is szívesebben lát egy jó testi és lelkiállapotnak örvendő fiatlan nőt, mint egy magába fordult, kétségbeeesett valakit. De nagyon sürgősen próbálj arról leállni, hogy másokon vezeted le a problémáid, tényleg nem bántásból írom, de te fogod a rövidebbet húzni.

Hol laksz amúgy, milyen szakmában próbálsz elhelyezkedni?

2011. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is most álláskeresés fázisban vagyok, itthon ülök és hajlamos vagyok a dühkitörésekre...:)


Elkezdtem írni egy listát, amire felírom a közeljövőbeli teendőimet és szépen azok szerint haladok.

Ezek lehetnek napi szintű dolgok és lehetnek hosszabb távú tervek. Pl. napi fél-egy óra tornázás itthon, 1 óra nyelvtanulás, ezen a héten a régi dokumentumaim, könyveim kiszelektálása, heti néhány óra álláskeresés, önéletrajzok elküldése, egy kis itthoni wellness (hajpakolás, a körmeimet rendbehozom), új receptek kipróbálása, fél éven belül nyelvvizsga stb. Így máris adsz egy keretet a hétköznapjaidnak.


A lényeg, hogy találj magadnak elfoglaltságot és minden nap tegyél valamit a saját testi, lelki egészségedért. Nem baj, ha ez csak 1-2 óra, de valami legyen. Utána sokkal nyugodtabban fogsz leülni megenni egy szendvicset és megnézni egy filmet.

2011. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én úgy vezetem le hogy itt osztom az észt:D plusz hagyom hogy a párom kényeztessen az eltereli a gondolataimat,mindenesetre egy pszichológus nem árt mert ez már depresszió felé kezd hajlani, amúgy rajzolj fest az mindig segít(porcelánfestőként mondom)akkor is ha csak pálcika embert tudsz rajzolni,kend rá az érzelmeidet a vászonra akár kézzel is fröcsköld rá az ecsettel hidd el ez nagyon jó düh leszívó tapasztalatból mondom.
2011. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én magne B6ot szedek meg Hovát, sokkal kipihentebb vagyok, s egyszerűen nem érzem azt az állandó nyomasztó érzést ami már megvan vagy egy éve.
2011. márc. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!