Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Atópiás ekcéma - ti hogyan...

Atópiás ekcéma - ti hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs rá gyógymód, csak a tüneteket tudják kezelni - azt is általában steroidos termékekkel. Ezekről a krémekről nekem mindig mást mondanak, egyszer azt, hogy ha minden nap egyszer használom, akkor még nem káros, máskor azt, hogy kettő alkalomnál többször nem szabad használni... Gyerekkorom óta ekcémás vagyok, és ha nem használom ezeket a krémeket, akkor nagyon viszket, száraz és fáj a bőröm. Időnként begyullad, és főleg a nyakam és az arcom piros lesz és nagyon viszket, ég. a krém (sokfélét kipróbáltam már) pár napon belül segít, viszont nagyon aggódom a káros hatások miatt. Van valaki, akinek ugyan ez a problémája? Van olyan, aki talált esetleg egy kíméletesebb megoldást? Köszönöm

21/L


2011. márc. 13. 14:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Erröl mèg nem hallottam, ki fogom próbáln, mert most újra el kezdtem reménykedni. :) Ti házilag készítitek? Úgy fogyasztjátok, ahogyan le van írva: egy pohár vízben két kanál almaecet. Ennek nincs rossz íze? :) Mennyire látványos a hatása? Még egyszer köszönöm a tippet! :)
2011. márc. 14. 13:15
 12/18 anonim ***** válasza:

Igen belsőleg is lehet használni de mi külsőleg közvetlenül az ekcémás bőrre vattapamaccsal vittük fel aztán mikor beszívta később krémeztük .

Először csak egy kis bőrfelületen próbáld ki!!

2011. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Nekem is van ekcémám...és egyre durvább...eddig az arcomon nem volt most már ott is megjelent.. a hátam is tele van illetve az egész karom...már a lábamon is megjelentek foltok...félek h sosem fog elmúlni...Ma olvastam egy Dado Sens nevű krémről..nem tudom hol lehet kapni de csábító.bár nálam a helyi kezelés elég bonyolult mert elég nagy a terület és egyre nő. egyik ismerősön Noni juice-t iszik...nekik bevált én pedig drága módszernek találom 10500ft egy üveg ez egy hónap (az elején két ü/hó) de beválik viszont csak folyamatos használat mellett...aloe juice-ok olvastam h talán az is jó lehet.Bocsi h nem tudok konkrétumot én is válaszokat keresek :(...22/L
2011. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Szia!


Neked is köszi a választ!

Én mostanában kipróbáltam egy új testápolót, amiben nincsen szteroid, viszont direkt atópiás ekcémára találták ki. Ez a neve: BIODERMA Atoderm PO zinc. Az arcomra szoktam leginkább használni, de az egész testre lehet. Először bekenem elidellel, utána pedig ezzel a krémmel. Sokkal többet ér, mint az illatosított hidratáló arckrémek. Nekem segít.

2011. ápr. 10. 14:12
 15/18 anonim ***** válasza:

Én most olyan boldog vagyok! :)

Volt itthon tengeri fürdősó, gondoltam rakok az esti fürdésnél... Hát nagyon jól tettem, hogy raktam! Olyan szép lett a lábam, kezem, hogy csak na!

Az arcomon seborrhea van december óta, és nem nagyon használnak a krémek. Tegnap este mostam az arcomat is a sós vízzel, és szebb lett! Ma már 2x is mostam vele, és a hámlás is kezd eltűnni :)


Szerintem próbáljátok ki :)

2011. ápr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

kedves kérdező, az egyik kommentedben olvastam, hogy "illatosított arckrémek"... Semmiféle illatos krémet nem szabd használni ekcémára, ha jól tudom. Mivel az illetanyagok elég zavaró hatásúak. :)

Jobbulást kívánok, s jelzem én is a válaszkeresők közül vagyok.

2012. máj. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Elidel/Protopic ezzel nagyon vigyázzatok, mindenki ajánlgatja itt... sokat tanulmányoztam a hatását. Szervkilökődés elleni hatóanyag van benne, erős immun elnyomó.


Gyakorlatilag a bőr UV védelme (illetve a károsodott sejtek eltakarítása) jelentősen romlik a hatása alatt.



Legutóbbi b.gyógyász látogatásomkor nem engedte feliratni, és mondta hogy inkább szteroid heti 2 nap max, mert potenciális bőrrák/limfóma okozó az Elidel/Protopic.


Nem véletlenül tette fekete listára az USA-ban FDA. Lehet rákeresni.


Ráadásul én megittam rá egy pohár sört, és elöntött a forróság, lángolt az arcom szabályosan...

2012. jún. 21. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Jah és ha Elidelt vagy Protopicot használtok, tilos napra menni, és kötelező gondoskodni a fényvédelemről. Ami megint egy buktató, hiszen a gyakori fényvédő használat is DNS károsító lehet, a titánium vagy cink-dioxid nanorészecskék miatt. Ugyanis a naptej valójában falfehérré varázsolna, de helyette nanorészecskék miatt fényáteresztő lesz. Ezek pedig egy új kutatás szerint beszívódnak a bőrbe és DNS károsítók ez a frankón legyengült immunrendszerű bőrre szép hatásokhoz vezethet.


Olyan naptejet kell keresni, amiben valami más fényvédő kemikália van. Majd utána nézek.

2012. jún. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!