Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan lehet megakadályozni a...

Hogyan lehet megakadályozni a visszér kialakulását?

Figyelt kérdés

Pl hogy milyen ételeket, gyümölcsöket, zöldségeket kell enni,

vagy milyen vitaminok esetleg valamilyen krém , testápoló


Vagy amit ti is tudtok!:)


Anya visszeres, sajnos lehet,hogy örököltem még nem tudom. Bár néha szokott látszódni az ér a lábamon de nem dudorodik ki szóval az még nem visszér...


Ha tudjátok esetleg, mik a visszér kialakulásának jelei? Mert néha szokott zsibbadni a lábam, meg volt amikor a térdem hajlatánál lüktetett.. Van valami jele?



Köszi


2011. márc. 30. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok minden segít a megelőzésben, a legfontosabb, hogy a lábakból a szív felé a vér visszaáramlását ne akadályozza semmi (a gravitációval szemben, felfelé nehezebb sajnos eleve). Ne hordj szoros gumijú térdzoknit, combfixet. Ne ülj sokat mozdulatlanul egyvégtében (ilyenkor lóg a láb), minél többet mozgasd a lábizmaidat, mert ezek pumpaszerűen segítik a vénák összehúzódását, nagyon jó a gyaloglás, biciklizés. Aki sokat áll mozdulatlanul vagy ül (pl.munkahelyen), annak naponta érdemes a mozgáson kívül este pihentetni pár percre a lábait, hanyatt fekve a lábakat függőlegesen feltámasztani pl. falhoz, szekrényhez. A terhesség, a túlsúly elősegítheti a visszeresedést, sajnos hajlam esetén ezekre jobban kell figyelni. Fiatalon ritkán van vele gond, inkább csak középkorúaknál ill. terhesség alatt átmenetileg. A bőr alatt látszanak a tágult, kanyargós visszerek, ha ilyen nincs még, akkor valószínű mástól volt a panasz. Ha anyukádnak trombózisa is volt, akkor a háziorvossal is érdemes beszélni erről és a fogamzásgátló tbl szedését lehet, hogy inkább kerülni kell.
2011. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem volt trombózisa tudtommal..

Szoktam a lábamat ha egyhelyen kell ülni sokáig, így 'táncoltatni'.

Meleg-hideg váltakozó zuhanyt is rendszeresen csinálom.:)

2011. márc. 30. 15:27
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja és az nem tudom miért . de a vádlimon halványan szinte állandóan ott van már vagy 2 hónapja egy kék ér. nem túl nagy. :s De nem múlt el...akkoriban tornáztam és lehet, hogy megerőltettem és lehet hogy emiatt.Ezért érdemes lenne orvoshoz fordulni? Még egy másik van a lábam belső részénél de az hosszabb. Attól félek, hogy még rosszabb lesz , ha sportolni kezdek el.:S

Bár azóta halványult, de nem tudom miért nem múlik el...

Ja és csak néha szoktak látszódni a kék erek aztán elmúlnak...De ez ott maradt.

Az is lehet, hogy fehér a bőröm és amiatt látszódik jobban.

2011. márc. 30. 15:31
 4/5 homo ludensz ***** válasza:
Nekem doperal kimérték azután szkerozálták igaz eltünt de egy idő múltán kijöttek azok az erek amelyek átvették a régiek funkcióját.
2011. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

bocsi mi az a doperal?

és mennyi ideig tartott?

2011. ápr. 3. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!