Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi fáj jobban az oltás vagy a...

Mi fáj jobban az oltás vagy a vérvétel?

Figyelt kérdés
nem tudom már mikor kaptam oltást utoljára de nemsokára megint kapok.Vérvételt utoljára baba koromban vettek és a mamám szeretné hogy vegyenek,de én nem!!! 12 éves vagyok.
2011. ápr. 17. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
egyik se :), talán a vérvétel rosszabb, de nem fáj :)
2011. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyik sem fáj ám igazából. Én 21 éves létemre elájultam a vérvételen, mert bemagyaráztam magamnak, hogy csak baba koromban vettek, ilyen borzalom velem nem volt, mióta emlékszem, a szurit is utálom... közben meg nem is fájt! Már kimentem a dokitól szinte, mikor leültettek, hogy rosszul festek, és ültömben elájultam. De tudod miért? mert féltem, beparáztattam magam, és hülyeségeket képzeltem el. Nem is éreztem, nem is láttam semmit, mert oda se néztem. Nem a szuritól, vérvételtől kell félni, hanem a saját gondolataidtól. Elájulni vicces érzés egyébként, csak nem jó, ha elesel közben, mert megütöd magad. Úgyhogy a székből se állj fel vérvétel után, ha érzed, hogy a gyomrod kicsit forog, a fejed imbolyog, a világ kicsit más:) Az álmosságra is emlékeztet az érzés.
2011. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

A vérvétel.

Az oltásnál csak beléd szúrnak egy tűt, a vérvételnél is beléd szúrnak egy tűt, de az sokkal tovább tart és a vénádba szúrják bele ahol több az idegvégződés, mint a vállban és még a bőröd is vékonyabb, és ezért jobban fáj.

2011. ápr. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia,


attól függ a helyzet, honnan nézed. Ha nyűgnek találod, akkor fáj. De ha úgy nézed, hogy mindez érted van, hogy egészséges maradj, hogy segítsenek, nos akkor is fáj :)

Csak akkor másabb az 'íze' a dolognak. Ha belátod, hogy mindez érted, és nem ellened van, akkor nyilván azt is megérted, hogy ennyit megér egy oltás, vérvétel.


Én spec soha nem féltem a tűtől, nyilván mert magasabb a fájdalomküszöb szintem a többiekénél. Gondoljunk csak bele, az orvosok értünk vannak, mégis szinte mindenki ódzkodik dokihoz menni(de legalábbis nehezen szánjuk rá magunkat). A vérünk éltet minket, és a nagy többség mégis fél a vértől, de miért?


Szóval ne parázz, ennyit bőven megér, hogy egészséges vagy. Viszont a helyedben azért mondanám anyukámnak: "És tőled is vesznek vért?" Én már csak ilyen vagyok.


Remélem azért segítettem. 20/L

2011. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 homo ludensz ***** válasza:
48%
Gondolj a cukorbetegen született kisgyermekekre akiket naponta esetleg többször megszúrnak hogy inzulint juttassanak a szervezetükbe. Vidámak,nevetnek és a te korodban már önmaguknak csinálják a szurit. Tartsd oda a karod és nézz máshová,bízd rá a szakemberre hidd el ő sok ezerszer csinálta már és van gyakorlata.
2011. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek !
2011. ápr. 20. 20:46
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Így van,és mindegyik csak addig rossz,amíg el nem jutsz a pillanatig.Mert a félelmet mi generáljuk,az pedig csak egy szúnyogcsípés,semmi több.Csak előtte agyonparázzuk magunkat.Nem kell.
2011. ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
a vérvétel, mert ha sokat vesznek akkor vannak olyan emberek akik szédülni kezdenek
2011. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
vérvételnél egyáltalán nem vesznek sokat, néhány millilitert legfeljebb
2011. ápr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az oltás fáj, de nem vészes. A vérvétel szerintem nem fáj.
2012. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!