Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Oltás -> vérvétel? Lent bővebben

Oltás -> vérvétel? Lent bővebben

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta irtózom a tűktől, de mostanában a legutolsó sulis védőoltáson egész jól bírtam mindent, így nem is fájt olyan nagyon. Tudom, hogy tök gyerekes vagyok, meg minden...

Szóval a gond az, hogy amikor felállok, rendszerint szédülök. Elmondtam anyának, és ő kapásból el akar vinni egy vérvételre vérképhez. Nem fogja fel, hogy én csak messziről bírom a tűket és most eléggé kész vagyok miatta.

A vérvétel végül is nem ugyanaz, mint az oltás, nem? Melyik fáj jobban? Mit kellene tennem, hogy ne izguljak ennyire nagyon??

Szörnyű, ahogy ennyire nagyon izgulok mindig, olyan, mint ha ki akarna pattogni a szívem a helyéről. Pedig tudom, hogy nem ilyen súlyos a helyzet... :(


2009. júl. 11. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

szépség és divat?:O


amugy nekem a vérvétel jobban fáj,mint az oltás mert több idejig van bennem :\

sztem beszélj anyukáddal,hogy beszéljen erről a védőnővel,vagy vmi gyerekorvossal,és ő meg tudja nygtatni hogy majdnem minden második gyerek irtózik a tűtől ennyire:);)

2009. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez a szédülős dolog nálam is van de nálam szerintem az alacsony vérnyomásom miatt

vérvétel pedig egyáltalán nem fáj

2009. júl. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én csak a fogorvostól félek rettenetesen. Amúgy a vérvétel jobban fáj. Attól kicsit én is izgultam. Nem néztem oda, amikor belémszúrta, csak előtte, akkor olyan volt mint valami rozsdás szög.


Az oltás nem vészes, ne feszítsd be a karod, és gondolj valamire.

Egyik volt osztálytársam nagy hisztériát csapott fiú létére, olyasmit mondott hogy gyógyszer formájában nem lehetne bevenni, meg hogy nem érzi jól magát, hadd menjen haza :D

Stb. aztán elkezdett körbe-körbe menni, és nem tudta elkapnia doktornő, így odamentünk, és lefogtunk. Egy WC papír gurigát benyomtam a szájába hogy harapjon rá. Elkezdett visítani egy kicsit, de mikor végeztek azt mondta: Ez nem is fájt. :)))


Gondolj erre, hátha segít. :)

2009. júl. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Ne néz oda és ennyi.Mikor tőlem vettek vért először néztem h csinálják és majdnem elájultam.Máskor nem néztem oda és észre sem vettem.Amúgy én a vérvételt jobban szeretem.
2009. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én még ne.m voltam vérvételen, de szerintem az oltás jobban fáj mert ott beadják az oltóanyagot és feszít. a vérvételnél meg "kiszívják" a véred
2012. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!