Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hol, és milyen iskolában...

Hol, és milyen iskolában lehet tanulni az egészségről?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 07:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az élet iskolájában. Ha már közel a halál, egyre bölcsebb leszel, hogy mit nem kellett volna...


Viccen kívül: hogy érted a kérdést? Az orvosi egyetemen esetleg? Sok féle egészség van, sokféle helyen tanítják. Ha csak magadnak kell, akkor jobb, ha körülnézel a neten. De ne az ezoterikus oldalakon.

2011. ápr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pontosan azért kérdezem, mert úgy tudom, hogy az orvosok sem tanulnak semmit erről. Ők a betegségek kapcsán, és a gyógyszerekről elég tág körben tanulnak, de az igazi egészség, az hogy mit jelent egészségesnek lenni, mire képes egy emberi szervezet, ilyeneket nem tanulnak. Azt szeretném tudni, hogy pl. miért nem tananyag az iskolákban az EGÉSZSÉG, mikor mindenki tudja, hogy mekkora kincs. Mégsem tanulunk róla semmit, hogy hogyan kell megőrizni....
2011. ápr. 19. 19:44
 3/16 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne tanítani; valamikor tanították is, hogy melyik szervre hogy kell vigyázni. Ezt most majd újra bevezetik, nem is tudom, miért maradt ki.

Kérdező, a szervek, szervrendszerek egészséges működését tanítják az iskolában.

2011. ápr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, ennyit én is tudok, hisz végeztem egy-két iskolát, nyilván az emberi test alapvető részeit és működését meg kell értenie egy általános iskolásnak is. De én arra gondolok, hogy pl. sehol nem hallani arról, hogy mikre képes egy ember, mennyi a várható élettartama ha teljesen egészséges marad élete végéig, vagy mennyit bírnak az ízületei ha minden tápanyaggal ellátják, stb....ilyenekre gondoltam.

Olvasok ilyeneket különféle kutatásokból, de ezek valahogy nem jutnak el a nagy nyilvánossághoz, olyan érzésem van, hogy tudatosan terelgetnek bennünket affelé, hogy az embernél 40 után már bármi jöhet, szívinfarktus, strók, magas vérnyomás....... Biztos hogy lehet 100 évig is élni egészségben,hisz a Hunzák is így élnek, de ennek módját sehol nem hallani.

2011. ápr. 20. 08:43
 5/16 anonim válasza:
Veszprémben a Padányi Bíró Mártonban ... egészségügyi szakközépsuli...Jó ez a suli (L)
2011. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A Hunzák mázlisták.Nemcsak a sok sbarack miatt,hanem mert a civilizáció nem tört még be hozzájuk.Elégedettebbek,boldogabbak.Mi meg megyünk a birkanyáj után.Hagyjuk,hogy a tv irányítson,elcsábulunk a gyógyszereknek és a feldolgozott kajáknak,szennyezzük a környezetünket,beülünk sötét lukakba 8-10 órára és bosszankodunk,utálkozunk,negatívak vagyunk.

Természetgyógyász képzést javaslok,és mellette,majd utána rengeteg nyitottságot és kutatásra való hajlamot,mert egy iskola sem tanít meg mindent az egészségről.

2011. ápr. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó nagyon hasznos tanácsát, én is így gondolom, mert nem igen lehet találni a természetgyógyászati képzéseken kívül (tehát a hagyományos orvoslás területén) olyan képzést, ami nem a betegségekkel foglalkozik, hanem az egészséget taglalja, megtanít megelőzni a betegségeket.
2011. ápr. 22. 20:18
 8/16 anonim válasza:
Igen Esztergomban az Árpád-házi Szent Erzsébet Szakközépiskolában
2011. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És ott mennyiben tanulnak mást, mint egy normál egészségügyi suliban?
2011. ápr. 23. 19:13
 10/16 anonim válasza:

Úgy tudom, hogy az adventista főiskolán jó képzés van egészségügy terén. Mielőtt leszólna valaki: nem, nem vagyok adventista!

[link]

2011. ápr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!