Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lehet a lázat kiizzadni?

Lehet a lázat kiizzadni?

Figyelt kérdés

Van abban ráció, amit anyáink mondanak, hogy ha lázas vagy, bújj a meleg takaró alá, igyál forró teát és izzadd ki a betegséget? És a megfázással mi a helyzet? Azt lehet kiizzadni ilyen módszerrel?

Azért kételkedem, mert ha valaki ilyenkor pl. forró fürdőt vesz, csak rosszabb lesz (láz esetében)...


2011. ápr. 25. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ez olyan mint a méz a torokfájásra. :D Hat :D

Hát figyelj... ebben van egy kis agykontroll is. Ha elhiszed azt, hogy ettől jobb lesz, akkor az agyad úgy kezd működni és házilag kijavítod a problémát :)

De tényleg működik, mert tudod azért van lázunk, hogy nagyobb legyen a testhőnk, és az megöli a bacikat. Csak ezt szarul vészeljük át sajnos :D

Remélem tudtam vmit segíteni :)

Jobbulást :)

2011. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
nekem régebben 39 fokos lázam volt, és éjszakára nyakig betakaróztam.éjszaka arra ébredtem, hogy szó szerint tocsogok az izzadságban,de visszaaludtam.Reggel megmértem a lázam és 36,8 volt és csak este ment vissza kb. 37,5-re. Szerintem használ
2011. ápr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy nagy baromság. Lázas beteget hűteni kell, nem melegíteni. Ha valaki nagyon lázas és még inkább felmelegítik lázgörcsöt kaphat, súlyos esetben bele is halhat. Nem véletlenül találták ki a 37C-os hűtőfürdőt meg a hideg vizes borogatást. Egy egészségügyis.
2011. ápr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

utolsónak teljesen igaza van.

Láz esetén azonnal csillapítani kell a lázat (törzsborítás, hűtőfürdő) a lázgörcs megelőzésének érdekében.

egy másik egészségügyis.

2011. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En csak azt nem ertem, hogy ha Isten a sajat kepere teremtett minket es velunk egyutt a lazasodasra valo kepesseget is, akkor miert kell mindenaron lecsillapitani a lazat? (aki mas vallast kepvisel isten-t helyettesitse a sajat ideajaval)


A laz a testnek egy vedekezo mechanizmusa. Miert kell harcolni ellene megis? A lazgorcsot, meg a qrva magas lazat ertem, de a betegseg kezdeti stadiumaiban a mags hoemelkedest vagy kozepes lazat is mindenaron le kell vinni????

2011. ápr. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

utolsó előtti válaszoló vagyok.

Láznál (38°C), Magas láznál (39°C), valamint Igen magas láznál(40°C)mindenképpen csillapítani kell a lázat fizikálisan (törzsborítással, vagy hűtőfürdővel) vagy gyógyszeresen (csak orvosi utasítás szerint).

2011. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csakhogy tudjátok,az új protokoll szerint az országban 42 fokig nem kell lázat csillapítani felnőtteknél. Aki ezt kitalálta, szerintem még nem volt lázas.

38.5ig sztem lehet hagyni, ha nem idős az illető,de 39 felé meg fölött azért már eléggé megviseli a szervezetet, nekem pl.140-es pulzusom lesz, hiperventilálok. Azon kívül pedig alig elviselhető idegi fájdalmat okoz.

2022. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!