Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a teendő epilepsziás roham...

Mi a teendő epilepsziás roham esetén?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia!


Az a lényeg, ha roham van, hogy NEM NYÚLUNK A BETEGHEZ!!


Ezen kívül nem teszel semmit a szájába, főleg nem gyógyszert, és nem haraptatod rá semmire!


(a régi tévhitek miatt írom)


Hívod a mentőket. Ezen kívül minden csak árt!

2011. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és ha elharapja a nyelvét? vagy lenyeli az ellen nem lehet semmit sem tenni?
2011. jún. 9. 17:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nem, semmit nem szabad tenni ellene! AÍ nyelvet összevarrják utána, ha esetleg elharapná.

Az viszont fontos, hogy az olyan tárgyakat el kell rakni a közeléből, ami veszélyes. Pl rá ne essen egy ollóra vagy ilyesmi.

Most vizsgáztam elsősegélyből, traumatológiából stb, és mi ezt tanultuk, hogy nem szabad hozzányúlni, főleg nem lefogni, vagy a szájába bármit is adni. Mentőt hívni, és kész.

2011. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
mi történik ha valamit a szájába adnak?
2011. jún. 10. 09:10
 5/13 anonim ***** válasza:

szia!


Lenyelheti, nem kap miatta levegőt, akármi.

2011. jún. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
értem :)
2011. jún. 11. 14:55
 7/13 anonim válasza:
100%
azért ez nem minden esetben állja meg a helyét, hogy nem nyúlunk hozzá a beteghez... bár nincs közöm az egészségügyhöz, de láttam már nem egyszer olyat, hogy betonpályán kapott valaki rohamot, és muszáj hozzányúlnod, segítened, hogy ne tegyen kárt magában, csak gondolj bele a feje mennyire sérülhet hanyatt fekve a betonon...
2011. jún. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem aztmondták,.hgoy oldalra kell forditani,hogy nehgoy félrenyeljen valamit...
2012. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én epilepsziás kártyámon ez a szöveg van:

"A roham alatt egyetlen teendője van, óvjon a sérülésektől, ha szükséges, fordítson kissé oldalra, hogy jól lélegezzek, a nyál ne jusson a torkomra és várjon, amíg a roham lezajlik!

Kérem vigyázzon a holmimra is!

Tilos számba bármit tenni, erőszakosan kinyitni, mert ez csak sérülést okozhat.


Sürgős orvosi segítségre akkor van szükség, ha a roham néhány percen belül nem szűnik, ill. megismétlődik, még mielőtt magamhoz térnék."

Saját tapasztalatom, h ezeket az utasításokat a "legamatőrebb" elsősegélyt nyújtani akarója is érti és nem ronthatja el.Eddig még soha enm történt semmi, amikor rosszul voltam, mindenemre vigyáztak, és hívták mentőt.

Nagyon rendesek az emberek, és nagyon meg lehet rémülni egy ilyen rosszullétet látva. Én is megdöbbentem, amikor egyszer láttam. Akkor mondták, h én is ilyen vagyok.

2013. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2013-10-07 20:36

Ő írta le a legpontosabban. ment a kéz :)

2014. febr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!