Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen gyakran vesztek be...

Milyen gyakran vesztek be fejfájás gyógyszert? Milyen más módszerrel szüntetitek meg a fájdalmat?

Figyelt kérdés
Sűrűn szedek rá gyógyszert, kéthetente, havonta :S.
2011. jún. 19. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hát... ha nem akarsz gyógyszert beszedni rá akkor feküdj le aludni ha teheted. nálam bejön.
2011. jún. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Rögtön az elején kell elcsípni a fájdalmat. Próbáld ki, hogy olyankor félrevonulsz 5 percre. Nálam van, amikor beválik:

Becsukod a szemed. Felteszed magadban magadnak a következő kérdéseket és válaszolsz rájuk:

1. A fejem melyik részén érzek fájdalmat? (Rámutatsz)

2. Ha bele kellene tenni valamibe a fájdalmat, mibe férne bele? (Gyufásskatulya, görögdinnye, stb.)

3. Ha lenne színe a fájdalomnak, milyen színű lenne?

4. Ha lenne szaga a fájdalomnak, milyen szaga lenne?

5. Ha lenne íze a fájdalomnak, milyen íze lenne?


Valószínűleg ettől még nem fog elmúlni, ezért folytatod ugyanezekkel a kérdésekkel és válaszokkal. Elvileg max. az 5. fordulóban már nem érzed a fájdalmat.


Migrén esetén nem hiszem, hogy használ, de próbáld ki pár alkalommal sima fejfájásnál, hátha nem kell gyógyszert bevenned.

2011. jún. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon figyelek arra, hogy nagyon sokat igyak naponta. Kb 2-3 litert minimum. Ha valami miatt nem tudom meginni ezt a mennyiséget, nekem akkor szokott fájni. És sokaknak fáj attól, hogy nem isznak eleget. Szerintem egyszer próbáld meg, hogy dönts le 2 pohár vizet (ne bubista) és szerintem segíteni fog.
2011. jún. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszike. Igen, hallottam már a vizes módszert. Mi az, hogy bubista?
2011. jún. 19. 22:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs, bubisat :D Bukorékosat
2011. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, jól van, köszi :). Amúgy én pont azt szeretem, de mivel spórolni akarok,ezért én is rászokok a csapvízre:D, amibe citromot teszek,eredetit :), így fini :). És szomjoltó.
2011. jún. 20. 21:16
 7/11 anonim válasza:

Én migrénes voltam még nem olyan rég. Azt tapasztaltam én is, hogy ha teljesen az elején bevettem gyógyszert (quarelin+demalgon), akkor az esetek nagy részében hatott, de egy nap legalább még kétszer kellett ezt a variációt bevennem.

Év elején hiánycikk lett a gyógyszertárakban a quarelin és végső kétségbeesésemben elmentem egy természetgyógyászhoz.

Végigcsináltam egy méregtelenítő kúrát, amit egy reflexológiás állapotfelmérés után állított össze. Egy bizonyos gyógynövény keveréket kellett teaként meginnom, és zöldségeken alapuló étrendet kellett tartanom 3 héten keresztül. 12x mentem kezelésre (reflexológia és akupresszúra) és azóta (március óta) három vagy négy alkalommal vettem be 1 db quarelint. Én régebben szkeptikus voltam a természetgyógyászokkal szemben és most is csak a kényszer és teljes elkeseredés miatt "fanyalodtam" rá. Persze úgy mentem el, hogy akármilyen böjtöt ír elő, végig fogom csinálni - nem volt könnyű.

2011. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az utolsónak köszönöm. Nem hangzik rosszul, de nem kis pénzbe kerülhet. Amúgy nekem pszichés gondjaim vannak, és egyre rosszabbul vagyok, azt hiszem.

De lehet, hogy tényleg egy méregtelenítő kúra jó lenne nekem.

2011. jún. 23. 21:54
 9/11 anonim válasza:
ha valakinek sokat fáj a feje az aztjelenti bántják a gondolatok...rakj rendet a buksidbann...meglátod elmulik..ha kérdésed van irj
2011. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, hogy mi az oka először mindenképpen vizsgáltassad ki. Nekem például egy rejtett kancsalság miatt fájt folyamat a fejem (nem bandzsa voltam, ránézésre olyanok voltak a szemeim mint bármelyik egészséges embernek, csak a szemgolyót mogató izmok közü a külsők gyengék voltak, legalábbis asszem :D). Elmentem szemészhez mert amúgy is voltak bajok a látásommal és ő 5 perc után felírt egy szemüveget amit már 1 éve hordok, és azóta nem is fájt a fejem.
2011. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!