Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha sós vízben fürdök meg az...

Ha sós vízben fürdök meg az jót tesz a bőrömnek?

Figyelt kérdés
Csak sima otthoni sót tettem bele.
2011. jún. 28. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokáig ne maradj benne, a tengervíz sem tesz jót. Szerintem kiszárítja a bőrt, de egy bőrgyógyász többet tudna erről mondani
2011. jún. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Max. 20 percig voltam benne.Vagy még annyi sem.

Bőrgyógyászhoz ezért nem fogok elmenni azt hiszem oda indokoltabb esetben mennek:-).

2011. jún. 28. 17:34
 3/6 anonim ***** válasza:
A sós víz szerintem hasznos, a tengervizet is nemhiába ajánlják bőrbetegeknek, ekcémásoknak, sömörösöknek, stb. Mondjuk én általában sószappant használok, azt fürdés után vizes bőrre dörzsölöm, és tényleg mindenre jó... Kiegyenlíti a bőr hidratálását (ahol zsíros, szárít, ahol száraz, hidratál), jó pattanásra, gyulladásra, kiütésre... Nem olcsó, de nagyon megéri, és egy ilyen szappan elég sokáig elég. (nálunk 3an használjuk, heti szinten - 1 éve...)Attól sem kell tartani, hogy sokáig marad rajtad, mert magától lepereg. A só fertőtlenít, de természetesen nem mindegy, milyen jó. Az otthoni konyhasó teljesen más, mint a tengervízben lévő, vagy mint a sószappanos.
2011. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a sószappan mennyibe kerül és hol lehet venni?

Hát tengervíz az nincs marad a klóros víz...:-)

És miben más az otthoni só, mint a másik?:-)

2011. jún. 28. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem használsz fürdősót?

Tudom, hogy az akváriumi halaknak sem mindegy, hogy tengervíz, vagy sós lben pácolod őket.

Szokták mondani, hogy ha valakinek hányásos hasmenéses betegsége van, akkor a teába tegyen egy csipet sót is. Az orvos mondta, hogy vész esetén, kiszáradás határánál jobb, mint a semmi, de azért nem mindegy, hogy "sós teát" vagy elektrolit oldat. Hiszen az egyik csak nátriumot tartalmaz, a gyógyszertári kszítmény pedig az ásványi anyagok kombinációját.

Gondolom ugyanezen dolog miatt nem mindegy a fürdővízben sem.

2011. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Nem tudom, mitől más, gondolom, teljesen más a jódtartalma, vagy akármi, meg hát, biztos átesik valami vegyi folyamaton a só ahhoz, hogy hogy étkezésre használd. A cukor sem egyből esik be a kávédba a cukorrépáról...:)

A sószappan, amit vettem, azt a Bp-i, Mozsár u-ban lévő sóbarlangban kapható. Nem akarom belinkelni, mert nem érdekem ezen kívül reklámozni őket :), de ha beírod Google-ba, hogy "Himalája Sótégla", akkor kidobja. Amúgy egyszer utánanéztem, többféle sótégla/sószappan van, ez, ami elvileg a Himalájából van, narancsszínű, de láttam már pl. szürkés-zöldes sószappant is, az elvileg Erdélyből van, mert ott is sok természetes sóbánya van.

2011. júl. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!