Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit ajánlatok csalánkiütés...

Mit ajánlatok csalánkiütés ellen? (lehetőleg nem gyógyszert)

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve küszködök a csalánkiütés ellen, kijön aztán pár órán belül elmúlik és már megőrülök, nem is tudom mitől lehet. Légyszi segytsetek, valamit ajánljatok
2009. márc. 30. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt, én próbálkoztam mindenfélével: krémek, homeopátiás bogyók, borogatások. Igazából egyik sem segített, csak egy picit mérsékelték.

Allergia vizsgálaton voltál? Allergia is állhat mögötte. Vagy idegi alapon jönnek ki.

2009. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen voltam és semmit nem mutatott ki. Már bejártunk minden orvost egyik se tud semmit... vérvétel, allergiavizsgálat minden... nem tudnak ezek semmit
2009. márc. 30. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Valami oka kell, hogy kijön a csalánkiütés! mert spontán csak úgy nem.A legjobb az lenne ha elmennék orvoshoz,vagy allergológushoz. Egyépként számtalan oka lehet a csalánkütésnek.Nekem pl. tejallergiám van, és ha sok tejterméket fogyasztok és egy idő után felhalmozódik a szervezetben, akkor nekem is kijön a csalánom. Ez ellen sajna nem zudok mit tenni,kevesebb tejterméekt fogyasztani. És ha kijön a csalán csak egyet tudsz tenni, hogy kenegeted Fenistil géllel, amitől gyorsabban elmúlik.Nem figyelted még meg, hogy vajon mitől jöhet ki a csalánkiütés? Érdemes lenn. Ami tudok tanácsolni, menj el allergológushoz vagy a házi orvoshoz!! Fogadd meg a tanácsomat!
2009. márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsi csak most olvastam, hogy voltál már allergológusnál. Akkor szerintem érdemes lenne odafigyielned , mondjuk mitől jöhet ki. Pl. valamilyen étal vagy bármi az ami kiválthatja.
2009. márc. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen de ez a vicc hogy már voltam mindenféle vizsgálaton...:S
2009. márc. 30. 17:39
 6/10 A kérdező kommentje:

de utána olvastam a neten, hogy elvileg a magas hisztamintartalmú ételek válthatják ezt ki. gondoltam már arra is hogy tartósítószer, mert szinte mindig kijön...

de az meg ugye mindenben van...:S

2009. márc. 30. 17:42
 7/10 anonim ***** válasza:
hallodtál már az állapotfelmérésről? Én szoktam évente 2x menni.Ehez hozzáértő szakemberek végzik. Nos az mindent kimutat.Komolyan. Az biztos kimutatná.
2009. márc. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is bejártam Tolnát, Baranyát, semmi.

Annyival kerültem közelebb a megoldáshoz, hogy én csináltam naplót. Eredetileg csak azt kellett volna írnom, hogy mikor, mennyi mit ettem, ittam, de én kiegészítettem mindennel: mikor váltottam mosószert, kézmosót, mikor menstruáltam stb. Azt is feljegyeztem, hogy hol, mekkora, milyen kiütésem volt.

Az egyik ismerősömnek akkor jönnek ki a foltok, amikor háromféle (már nem emlékszem rá, hogy mik) kaját egyszerre eszik... Az ilyenekre csak ez a napló-módszer derít fényt.

Nekem mindegyik fajta allergiavizsgálat mást mutatott ki: a bőrpróbás mind pozitív lett, a vérből kutyulós tök negatív lett, a 96 órára hátra ragasztós pedig 5-6 félét mutatott ki, de 24 óránként mást.

Sűrűn ittam kalciumot, a terhességgel egyidőben elmúlt minden panaszom (kopp-kopp, lekopogom), azóta nem jött vissza.

2009. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

ez a naplóírás nem rossz ötlet.

én a neten találtam egy listát ahol felsorolja a hisztamintartalmú ételeket. és ahogy néztem ma pont ettem azokat amiket felsorolt, és ahogy a korábbi dolgokat is végiggondoltam, amikor kijött, valóban ezektől az ételektől jött ki. de nem tudom, szerintem csinálni fogok egy méregtelenítő kúrát,aztán kiiktatom azokat az ételeket.

2009. márc. 30. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:
A csalánkiütést nekem korábban kálcium injekcióval gyógyították, mégpdig eredményesen. Mostanában, ha visszajön, már csak CALCIUM SANDOZ -t kell beinnom néhányszor és kész.
2009. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!