Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Alacsony a vérnyomásom. Mit...

Alacsony a vérnyomásom. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Minden nyáron 2-3-szor elájulok miatta, ezen a héten is megtörtént. Ájulás előtt fülzúgásom van és a világ "elszemcsésedik", de mindig fél perccel ájulás előtt kezdem csak érezni, hogy baj lesz.

A suliba volt, hogy 40/50, 50/60-as vérnyomást mértek nálam.

Én nem mérem.

Azt tanácsolták, hogy kávézzam, de nem szeretem...se a kólát, se semmi ilyet.


Van valami tea vagy gyógynövény ami tudna segíteni?


19 L, 166 cm, 55 kg


2011. júl. 13. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretd a kavet,igyal zöld teat minden reggel,felkeles utan,ha letussoltal,2-3 percig tartsd a a kezedet v a pulzus reszt hideg viz ala,mind a 2 kezed,utanna mind,a füled szelet morzsolgasd meg az ujjaiddal.Nagyon jo meg reggelire többet enni,ne menj reggeli nelkül sehova,viz legyen nalad,es nekem nagyon jo,olyan növenyi kivonatos cseppek,amit a szivre es verkeringesre hasznalnak,ausztriaba Crataegutt,neven ismert,tartalmaz-Weissdorn,ezt nem tudom leforditani,nekem segit,nezd meg a neten,biztos van nalad is.
2011. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
boccs,akartam irni,mind a ket füled
2011. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták: zöld tea és reggelente evés, ivás, egy kis testmozgás sem árt.
2011. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha mar ilyen extrem,az orvos irjon ki tablettat vagy cseppeket.
2011. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


Ezt a hideg vizes csuklót szoktam csinálni, csak nem rendszeresen.

A Crataegutt-ról nem sok magyar oldalt találtam, de azt már tudom, hogy galagonya kivonat van benne. Galagonyakivonatra már több infó jött, azt kipróbálom.


Mindig reggelizek.


Milyen zöld tea a legjobb? Nekem jázminos zöld teám van otthon, az is jó?


Rendszeresen mozgok. (Tánc, jóga)

Szerintem az életmódom megfelelő, inkább örökölhettem...


Lassú, fáradt vagyok gyakran émelygek, szédelgek. Csak nyáron történnek ájulások.

2011. júl. 13. 15:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen zöld tea jó, ami ízlik.

De amikor érzed, hogy kezdesz rosszul lenni, akkor ülj le vagy feküdj le valahova. Én is voltam párszor ilyen helyzetben. Elég ciki, de az méginkább, ha egyszer csak összerogysz és úgy kell összekanalazni. :)

2011. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
több folyadékot igyál mindenképp, mert ebben az alacsony vérnyomásosok könnyebben szédülhetnek ebben a nagy melegben.És a rendszeres mozgás is hasznos.Ezt találtam neked [link]
2011. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ekeke ***** válasza:

Tánc, jóga nem sport, valami keményebb futás, mászás, tekerés kell reggel. Nekem is igen alacsony, de észrevettem, hogy bajom csak akkor van, ha nem alszom. Ennyire nem zavaró, de kába vagyok egész nap, a szervezetem tiltakozik.

Lehet, hogy egész kemény fizikai igénybevételre vágyik a tested, próbálj ki valami egésznapos dolgot, utána sok alvással.

Bármilyen mű-emelés káros, mert addigis beviszel mindenféle kémiát, utána meg a saját hormontermelésed lesz igen kevés és még rosszabbul leszel.


Amúgy meg örülj, a leghosszabb életre számíthatsz, mert nem vagy stresszes, nem pörög a szervezeted, és valszeg sose lesz érrendszeri bajod. Érdemes olyan munkát-elfoglaltságot találni, amibe belefér néhány ilyen kiesés. Lehetsz még ANYA és FELESÉG is:)

2011. júl. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj vérvételre.
2011. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!