Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 23 éves férfi vagyok, pulzusom...

23 éves férfi vagyok, pulzusom ülőhelyzetben 59-67 (vérnyomásmérő számolja) vérnyomásom: 120-130 és 59-70 között van. A pulzusom és a dia vérnyomásom nem alacsony egy kicsit? én valami 80hgmm-es értékről tudok és 70-es pulzusról minimum.

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 00:23
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
A pulzusod normális, 72 a tankönyvi szám, de ha általában 60-80 közt van, az egészséges. A disztolés vérnyomásod valóban alacsony kicsit, menj és nézesd meg orvossal magad, de valószínűleg nem kapsz rá semmit majd, hacsak nincs egyéb problémád, ami ezzel függhet össze. Amúgy az is lehet, hogy nem jó a vérnyomás mérőd annyira. Az automata vérnyomásmérők(digitálisak), nem annyira pontosak, 15-20 higanymiliméteres eltéréseket is produkálhatnak, ahhoz képest, amit az orvos/ápoló hallgat a fülével, persze azért nagyrészt megbízhatók, csak mondom, hogy ilyen is van, de szerintem nem kell megijedned.
2011. aug. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
kicsit tényleg alacsony, de ha keményen sportolsz,akkor elfogadható. az élsportolóknak általában alacsonyabb. én nem nézetném meg orvossal a helyedben, ha tökéletes a közérzeted. felír majd egy hülye gyógyszert amit szedhetsz halálodig. az alacsony vérnyomás nem igazán okoz problémát, a magas az , ami baj.
2012. febr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!