Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ekcémás a bőröm. Elmúlik...

Ekcémás a bőröm. Elmúlik valaha? Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Van köztetek valaki, aki hasonló helyzetben van? Ha igen mit csinálsz másképp, mint azelőtt? Hogyan kezeled, milyen kozmetikumokat használsz........? Egyébként járok orvoshoz,a tünetek már elmúltak, de olvastam, hogy mennyi mindenre oda kell figyelni egészen életem végéig:-( 22/L
2009. ápr. 2. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Én is kiskorom óta ekcémás vagyok. Amit megfigyeltem, hogy a stressz nagymértékben befolyásolja, szinte mindig akkor jön elő, ha szorongok valamitől. Úgyhogy erre érdemes figyelni. A másik, hogy bizonyos tusfürdők, öblítők is irritálják a bőröm, ezért igyekszem hypoallergén termékeket használni. És az is fontos, hogy hydrítáljam a bőröm, mert ha kiszárad, érzékenyebb.
2009. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy hallottam, hogy a tengervíz teljesen meg tudja szüntetni ezt a problémát.
2009. ápr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval igaz.....:-( És a stresszes helyzetek kezelésére van valamilyen hatásos módszered? Csak, mert mindent nagyon a szivemre veszek...És milyen tisztálkodási szereket használsz, gyógyszertárban vásárolod? milyet? drága? Azt tudom, hogy mindenből a sensitivet kell használni, kerülni a port...Mit nem ehetsz meg? Konkrétan tudod, hogy mitől jöhet elő az ekcémád? Engem nem vizsgáltak ki rendesen, szóval én nem tudom mit szabad és mit nem, de valószinű, hogy nem ehetek déli gyümölcsöt, mert volt olyan hónap, hogy minden nap ettem valamilyen déli gyümölcsöt és szerinet túlzásba vittem, ettől jöhetett elő.
2009. ápr. 2. 10:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem három-négy éve jött ki. Azt hitttem, hogy gomba, folyton takargattam, meg bőrgombára való krémeket vettem a gyógyszertárban, de nem használt. Tavaly már nem bírtam tovább, és elmentem bőrgyógyászhoz, ő mondta, hogy ekcéma. Felírt egy krémet (Primafucort, ha jól emlékszem) és három nap múlva nyoma sem volt. Azóta néha megpróbál előjönni, de bekenem, és pár hónapig nyugi van.
2009. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

bocsi, men szerinet, hanem szerintem.

A tenger viz tényleg hatásos lehet? Lehet hogy kipróbálom.

És az Aloe Vera nem segithet? Ugyanis az édeanyám kigyógyult az allergiából az aloe vera segitségével.

Köszönöm a válaszokat.

2009. ápr. 2. 10:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok. A stresszel kapcsolatban amit tudok tenni, hogy megpróbálok minél nyugodtabb életet élni, és keresem a belső egyensúlyt, ebben segít például a reiki. Tisztálkodószereket nem gyógyszertárban veszek, hanem drogériában, és szinte mindig az extra sensitivet, de néha kipróbálok mást is, pl. most mandulás Palmolivet használok, mert imádom az illatát (mondjuk a bőröm szárítja rendesen). Testápolóból babáknak valót használok. Ételekkel nem annyira tudom összefüggésbe hozni az ekcémát, úgyhogy eszem mindent. Tényleg inkább a lelki dolgoktól függ nálam. Például ha sok időt töltök apámmal mindig kijön. :)
2009. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2009. ápr. 2. 11:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Keress meg légyszíves e-mailben!

2009. ápr. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
szia!Én is kis korom óta vagyok ekcémás,de nekem nem a stresztől jön ki,hanem ha ízzadok,a hajlatokban.ha meleg van,akkor is néha(a naptól) Nekem van egy nagyon jó kenőcsöm,elocom a neve.amikor érzem hogy ki akar jönni csak vékonyan bekenem és másnapra már szinte el is múlik!van akiknek a fémtől is kijön,ilyen allergiás kiütés,arra is jó.
2009. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia

Bar nem mai a kerdesed, remelem azert ezt meg elolvasod: van egy oldal ahonnan rengeteg informaciot szerzetem, en is pont amikor amikor rettento durva ekcemam lett.

El sem mertem hinni, hogy mennyi minden okozhatja, amivel szivnyugodtan egy haztartasban elek es hasznalom egesz nap!!!

Egyik hozzaszolo irta a Palmolive tusfurdot-az egyik legrosszabb minositest kapta Mo.n a benne levo karos kemikaliak miatt!!!

Szoval ha gondolod nezd meg, nekem nagyon sokat segitett, es az elet mas teruleteivel kapcsolatban is sok hasznos dolgot olvashatsz:

www.tudatosvasarlo.hu

Jobbulast,szia

2009. máj. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!