Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ekcéma ellen mit használtok...

Ekcéma ellen mit használtok hogy csillapítsátok a tüneteket?

Figyelt kérdés

nagyon sok orvostól hallom: kinövöm

sok embertől pedig hogy: gyógyíthatatlan bőrbetegség.

ezt ma a gyógyszerész is megmondta, meg utána néztem tegnap és többet mondják, hogy egy darabik tünet mentes, aztán van amikor intenzívebb és viszket, vörös, elvékonyodik a bőr, felhólyagosodik, és stb...

nekem van a kezemen van száraz és hólyagos, viszketős ekcéma is.

azt mondták a zsíros állagú krémek nem használnak, mivel csak védőréteget képeznek a bőrön, de nem szívódnak fel, és egy száraz ekcémás kézre vizesbázísú kenőcs a megfelelő.

én most akcenával kenegetem, ezt szereti a kezem, a viszketés elszokott múlni és a pirosság is. de ugyan úgy ráncosak az ujjaim(mindegyik a jobbos kezemen), mintha 24 órában áztatnám a vízbe. ezt hívta a gyógyszerész száraz ekcémának?!


kíváncsi vagyok, hogy nektek milyen módon jön ki, és hogy csökkentitek az irritációt!


2011. aug. 1. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon durván ekcémás volt a kezem, amíg rá nem találtam erre a krémre!


[link]


Előtte sok kenőcsöt kipróbáltam, ideig óráig segítettek is de ahogy abba hagytam a kenést ismét kijöttek a viszkető, gennyes pöttyök.


Ezt kb 4 hónapja használtam és azóta nem volt semmi bajom. :)

2011. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek más krém jön be... Nekem pl. a Dermalex kenőcs gyógyítja csak az ekcémámat.

Azt próbáltad már?

2011. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem próbáltam még. de akkor ezekszerint próbálgatni kell? és több ezreket kell kenőcsre költenem? :(
2011. aug. 2. 08:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Elocom 0,1 %-os kenőcsöt szoktam használni régebben. Ez segített. Ma már nincs rá szükségem, mert rájöttem, ha beveszek minden nap Flavo-genint nem is jön elő. Más flavinokkal is próbálkoztam, azok nem voltak ilyen ütősek. Ha nem szedem 1-2 hét alatt visszatér a tünetem. Nekem csak a bokám körül jönnek hónyagok és iszonyúan viszketnek. Mindég gondoskodnom kell, hogy legyen itthon. Sajnos nem olcsó és csak egy helyen lehet kapni.
2011. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is ekcémás vagyok, már kórházban is voltam vele, és nekem mindig az elocom krém válik be. mikor viszket arra van többféle gyógyszer, pl fenistil vagy aerius amit én szedek. De az is hozzá tartozik hogy nyáron általában tünetmentes és iinkáb télen gyakori az ekcéma. A heim pál kórháznak vannak nagyon jó krémei, az elocom H meg a bázis C
2011. aug. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én születésemtől vagyok ekcémás sokat jártunk orvoshoz és annyi krémet írtak,hogy jobban kijött...ha minden igaz ma készül kijönni a kezemre,mert bogyósodik és piros és viszket is.

én általában nem vakarom s akkor nem terjed és másnapra már nincs ott semmi.

amugy nekem is általában télen jön ki azért,mert sokat nyúlkálok a hóba ésállandóan vízes a kezem.

szerintem az ekcémásoknak kéne kerülni a vízet pl.hó,strand stb.

14/L

2011. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindegyikben lehet igazság, ha szerencsés vagy, kinövöd. Száraz ekcémának azt a kiütést hívják, ami nem nedvedzik/levedzik, nincsenek benne kis hólyagocskák, hanem csak vörös, hámlik, viszket, stb. Ilyenekre egyébként pont a zsíros állagú KENŐCSöket szokták felírni(lásd Alkcema), szemben a vizes állagú KRÉMekkel. Kiegészítő kezelésre viszont tényleg a vizes bázisú, karbamidos (=ureás) krémek, testápolók a jobbak, de ezt mindenképpen próbálgatnod kell, mert pl. én karbamidérzékeny vagyok és nekem a saját ekcémám nagyon csúnyán begyulladt ezektől.


Javaslom egyébként, hogy elsőreegy olcsóbb patikai terméket próbálj ki(pl. Sanatopic krémek), mert az olcsóbbak is jók és az újabbak sem mindenkinek válnak be (tényleg próbálgatni kell), ellenben egy kis tubus kenőcs ára akár a 10.000 Ft-ot is elérheti.


Egyébként az Elocom receptköteles, de ugyanazt tudja, mint az Alkcema, amit használsz. Ezeket a szteroidos krémeket viszont nem használhatod hosszú távon, hanem elvileg 1 hónap után szünetet kellene vele tartanod és addig is csak napi kétszer, jó vékonyan kenegetheted, egyébként a kezelt területen rettenetesen elvékonyodik a bőröd.

2011. aug. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!