Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Valamiféle házi praktika? ->

Valamiféle házi praktika? ->

Figyelt kérdés

Bal nagylábujjamon körömágy-gyulladásom van.Valami ötlet a kezelésére?Betadine kenőcsöt használok rá.


Esetleg puszta sós áztatás?Bármi?


(Nem tudok orvoshoz menni.)


2011. aug. 9. 20:47
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a szezámolajat és a másikat külsőleg kell rátenni,ugye?

2011. aug. 9. 20:48
 2/3 anonim ***** válasza:
Tetran kenőcs és dunsztkötés, esetleg Burow-oldat és dunsztkötés, vagy ha még házilagosabbat akarsz, akkor ecet és dunsztkötés. Elvileg az orvos is Burowot tesz rá (ecetes aluminiumhidroxid oldat), kivéve, ha elfertőződött, ebben az esetben meg tökéletes a Tetran, vagy bármilyen más antibiotikus kenőcs, ami otthon van.
2011. aug. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megnéztem a linkelt oldalt is, bocsi, de csak később vettem észre. Egészen biztosan külsőlegesen gondolták, de az árnikát inkább zúzódásokra használják, például egy makacs sérülés esetén, tehát ha például ráesett volna valami a lábujjadra és lila lenne a körmöd és gyulladt, akkor jó lenne, de így nem hiszem, hogy bármit is segítene. Ha gyógynövénykészítményt szeretnél használni, akkor inkább körömvirág és kamilla, pl. a Naturlandos körömvirág kenőcsben ennek a két növénynek a keveréke található. Esetleg svédcsepp, ha van otthon remek lehet, bár az alkoholtartalma irritálhat. A szezámolaj nem hiszem, hogy jó lehet erre, sőt ha teljesen "beolajozod" a gyulladt bőrt, akkor esetleg további táptalajt adsz a baciknak.


Én továbbra is a Burow-oldatos megoldást javaslom, mert az szuper gyors, kb. 1 nap alatt hat. Patikában lehet venni fillérekért, ha viszont aluminium-érzékeny vagy, akkor sima ecet vagy Tetran.

2011. aug. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!