Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Bikinivonalon kemény, nyomásra...

Bikinivonalon kemény, nyomásra enyhén fájdalmas duzzanat, kb 1cm. Mi lehet ez és hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés
Tegnap fedeztem fel ezt a kis duzzanatot, én furunkolosisra gondoltam, de valahogy nem azok a tünetei, mert tudtommal az 1-5mm-ig terjedő nagyságú. Bár valószínűleg szőrtüszőgyulladás, vagy nem tudom, az összes szőrt eltávolítottam csipesszel a környékén, de nem igazán javult. Tegnap megszúrtam egy steril tűvel, és tudtam is belőle kinyomni egy kis gyennyt, de a duzzanat nem múlt el. Válaszokat előre is köszönöm.
2011. aug. 10. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van, mindkét oldalon ugyanott, nem lehet h te valami természetes dolgot piszkálsz?
2011. aug. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem valószínű, eddig nem volt ott, és nekem nincs olyan a másik oldalon, de ha természetes dolog lenne, akkor miért fájna? Mert egyik reggel úgy ébredtem, hogy az ott van, viszkető érzés volt és mikor megvakartam éreztem, hogy valami nem stimmel.
2011. aug. 10. 14:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez tuti szőrtüszőgyulladás, de valószínű a szőr nincs visszanőve. Csinálj rá párakötést. Kend le valami jó zsíros krémmel, a legjobb a Betadine kenőcs, ha az nincs akkor körömvirág is jó. Egy kis gézdarabot nedvesíts be, és helyezd a duzzanatra, arra egy ugyanilyen gézlapot csak szárazat. Végül egy kis darab zacskóval borítsd be, és leukoplassztal ragaszd körbe. 24 órán át hagyd rajta, és ha van benne genny, azt kiszívja. Vagy fújd be Oxycort spray-vel, bár ezt csak orvos írhatja fel.
2011. aug. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsen itthon Betadine kenőcs se körömvirág, van Neogranormon.
2011. aug. 10. 15:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja, akkor nem, ok :)
2011. aug. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az is jó lesz, igazából azért kell, hogy ne ázzon fel a bőröd.
2011. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, nos köszönöm a segítséget, megpróbálkozok a kötéssel, bárnem tudom, hogy egy ilyen kényes helyen hogy fog megmaradni 24 órán keresztül. Szerintem minden lépésnél engedni fog, de valahogy megoldom:)
2011. aug. 10. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. Nekem is volt már pont ott, amúgy nem engedett, mert ez a gyógyszertári erős leukoplaszt megfogta jól, de nem a legkényelmesebb "viselet" az biztos.
2011. aug. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, még valami. Esetleg ki lehet nyomni ezt a valamit? Ha megvágom egy szikével vagy megszúrom tűvel?
2011. aug. 10. 15:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Neeeee! Mert hegesedve gyógyul meg, akármit is csinálsz vele. És ilyen lila folt marad ott.
2011. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!