Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Parlagfű allergiám van, és ha...

Parlagfű allergiám van, és ha parlagfű teát iszok az használ?

Figyelt kérdés
Veszélyes? Súlyosbodhatnak a tünetek?
2011. aug. 16. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha allergiàd van a parlagfûre,akkor hogyan akarod meginni, ez nem hiszem, hogy olyan mint akutyaharapàst a szõrével gyógyitani.
2011. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyógynövény boltban tanácsolták, hogy segíthet a parlagfűtea, de ez még új módszer, kiváncsi lennék segített-e már valakinek.
2011. aug. 16. 15:21
 3/9 homo ludensz ***** válasza:
Egy biztos mióta ember él a földön azóta együtt él a parlagfűvel. Az ember lett rá allergiás és nem fordítva és az ember változott érzékenyebb lett a parlagfűre is meg még tucatnyi virágporra,atkára, szobaporra egyszóval szinte mindenre. Szerintem óvatosságból nagyon kis dózisban erős hígításban próbáld meg a teáját. A védőoltások is ezen az alapon működnek,beindítják a szervezet immunitását.Kíváncsi leszek az eredményre,légy szíves majd tudasd.
2011. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kút ***** válasza:

Googlebe Csánki István parlagfű.

Ő is ette a parlagfüvet miközben allergiás volt rá és meggyógyult. Az ember azért allergiás ezekre a dolgokra mert olyan mennyiségű vegyszert használunk hogy az vmi hihetetlen.

2011. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Viridissima válasza:

Én is megpróbálnám a helyedben lassan kis adagban a teát. E mellett próbálhatsz főzni a növényből főzeléket, vagy szószt, mint a sóskából, vagy spenótból. Egyes sportolók, például hosszútávfutók teljesítményfokozó hatása miatt fogyasztják. Szerintem ha fokozatosan hozzászoktatod a szervezetedet a benne lévő anyagokhoz, akkor lehet rá esély, hogy elmúlik az allergiád, de ehhez hosszú távon (évekig) fogyasztani kell.


(Érdekesség: A parlagfű pollenje eredeti állapotában be van csomagolva egy védőburokba, csak az a probléma, hogy a levegőbe kerülő légszennyező gázok reakcióba lépnek a burokkal, és lebontják. Ezért válik allergizálóvá a pollen. Ha valaki elmegy a hegyekbe kikúrálni magát, nem azért lesz jobban, mert ott kevesebb parlagfű van, hanem azért, mert ott tisztább a levegő, és becsomagolva maradnak a pollenek.)

2011. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már 2 napja iszogatom hát nem tudom..

Mikor megiszom (nagyon hígan) egy pár óráig jobban vagyok, de utána szerintem rosszabb, mint teázás előtt.

Még adok pár napot, aztán megírom változott-e valami.

2011. aug. 18. 16:08
 7/9 josek válasza:
legjobb megelőzisi tippem az hogy télen elkezdesz virágport enni, ezt lehet kapni bárhol, minden nap egy kiskanál virágpor meg méz, és igy ki lehet lábalni az alegriábol
2011. aug. 19. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Milyen változás van ??
2011. aug. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Estére sokkal rosszabbul lettem, lehet hogy a teától így nem ittam tovább inkább kértem egy diprophos injekciót, attól teljesen helyrejöttem.

Ahány ember annyi szervezet, lehet valakinek segít, de nekem nem jött be.

2011. aug. 21. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!