Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Budapesten milyen tiszta...

Budapesten milyen tiszta (vagyis nem forgalmas, stb) helyeken találok parlagfüvet, amit már szedhetek? Írnátok jó lelőhelyeket?

Figyelt kérdés
Előre is Köszönöm!
2011. aug. 19. 13:51
 1/4 anonim válasza:

Minek a parlagfű?:D

TEát főzől belőle vagy miért?:P

Még nem hallottam hogy valaki céllal szedi A KIIRTÁSON KIVÜL:p

2011. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
keress olyan helyet,amit tisztának gondolsz biztosan van ott is parlagfű.írtsad!!
2011. aug. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A parlagfű gyógynövény: Ambrosia artemisifolia.

Csak azért írták, mert ebben az elszarosodott környezetben a pollenére sokan allergiásak. Az persze nem probléma, hogy még rengeteg dologra vagyunk allergiásak az életmódunk miatt... Az allergia tőlem függ, a szervezetemtől, nem pedig az adott anyagtól. Az allergia a szervezet védekező rendszerének kóros túlműködése,túlérzékenységi reakciója. Ha allergiás vagyok, bennem van a hiba, nem a növényben (én pl. nem vagyok rá allergiás). Nem irthatjuk ki a teljes biológiai környezetünket, csak mert allergén gyanús. / Rengeteg gyerek mutat allergiás tüneteket a tanárokra. Írtsuk ki Őket!!!

2011. aug. 20. 10:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg utána olvastál a témának, itt a neten is rengeteg cikk szól erről.

Az allergia sajnos létező probléma emellett, mint olvashattad, a városokban termő parlagfű messze nem a gyógyhatásáról, leginkább az allergizáló pollenjéről ismert inkább. Más kérdés, hogy ennek a nélküle is létező levegő szennyezettség lehet az oka.

Hogy a kérdésedre válaszoljak: ez a növény, bár nem őshonos nálunk, rendkívül strapabíró és igénytelen, tehát szinte mindenhol megtalálható. Szerintem bármilyen tisztáson fellelhető, autóúttól távol eső réteken. Budapesten leginkább a hegyekben levő ismert kiránduló helyeket ajánlom, akár Normafát, Hármashatár hegyet, stb stb stb, én szinte mindegyik helyen találkoztam vele.

2011. aug. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!