Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mivel táplálhatom a szemem...

Mivel táplálhatom a szemem alatti környéket, valamilyen pakolásokkal?

Figyelt kérdés

Mikor nevettek eléggé összehúzódik ott a bőr és úgy látszik mintha ráncos lenne.:S Egy kicsit szarkalábas is 19 évesen. Ez normális??


Pedig 1-2 éve már sminket sem használok, előtte sem használtam túl sokat alapozót pl életemben nem használtam.(szemceruzát abból is csak egy kicsit szóval nem erősen húztam ki) Vizet iszok rendesen, gyümölcs, zöldség minden, próbálok egészségesen élni.

Cigizni sem cigizek. És normálisan alszok.


Mit lehetne tenni még ellene,hogy elmúljon?


2011. szept. 13. 13:24
 1/9 anonim válasza:
100%
Használsz valamilyen nappali vagy éjszakai krémet? Ha nem használsz, vagy nem a bőrtípusodnak megfelelőt használsz az nem tesz jót a bőrödnek. Mivel 19 éves vagy, ezért nem hiszem, hogy ilyen hamar ráncosodnál még ha nem is ápolod rendesen a bőröd. Én felszíni vízhiányra gondolok a leírtak alapján, amit könnyen lehet kezelni egy hidratáló krémmel. Egyébként szerintem az arcod más területén is vízhiányos lehet a bőröd, de ezt így nehéz megállapítani. Ezt úgy tudod megnézni, ha az arcodra rakod két ujjadat és óvatosan feltolod a bőröd, ha mély barázdákat látsz akkor mélyrétegi vízhiányos a bőröd , ha csak apró barázdákat látsz felszíni vízhiány. Vannak nagyon jó szemápoló krémek, amiket már ilyen fiatalon is érdemes használni. Nem ajánlom, hogy boltokban vásárolj ilyen termékeket, mert azokban nincs annyi hatóanyag amit ráírnak a tubusokra és nem is olyan hatásosak és lehet hogy nem is a legmegfelelőbbet választod. Szóval mindenképp kérd ki egy jó kozmetikus tanácsát. :) Biztosan tud ajánlani neked egy jó kis krémet.
2011. szept. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia,

Nem használok semmilyen krémet, már arctisztítót sem. Mert nem bízok meg a bolti termékekben pont ahogy írtad.

Mióta rájöttem mi minden van azokban a vackokban inkább abbahagytam.

Egyébként igen, kipróbáltam azt a módszert, és látni barázdákat, szóval mindenképpen akkor valamilyen vízhiányom lehet. Csak nem tudom, hogy mély-e vagy felszíni.

Ezt még lehet pótolni egyébként?:S Vagy már késő?

2011. szept. 13. 20:42
 3/9 A kérdező kommentje:

Vagyis úgy akartam írni, hogy még vissza lehet fordítani??

*

2011. szept. 13. 21:32
 4/9 anonim válasza:
100%
PERSZE! :) Pótolható. Ez semmi. A kozmetikai termékek már olyan professzionálisak és annyit fejlődnek, hogy vannak olyan krémek amik felérnek egy plasztikai beavatkozással, de erre neked semmi szükséged. Nem tudom, hogy mennyire vannak miteszerek az arcodon, amik esetleg begyulladnak és pattanások lesznek belőlük? Ha vannak ilyenek mindenképp valami könnyebb krém kell az arcodra, amiben faggyútermelés szabályzó, gyulladás csökkentő összetevők is vannak. Na de ezt így tényleg nehéz leírni :D Látnom kéne az arcod. Egyébként nagyon jó vízmegkötő tulajdonsága van a magas cukor tartalmú összetevőknek, mint pl a glicerin. A méz is jó tulajdonságokkal bír, de csak rövid ideig lehet az arcodon, kb 5-10percig, ha tovább van fent vízelvonó hatása van. Kipróbálhatod ezt :) Előtte érdemes alaposan letisztítani a bőröd, radírozni majd ezután felkenni egy kis mézet az arcodra. Régebben használtam és szerettem :D De tényleg menj el és kérj egy kozmetikustól tanácsot. Kérd meg h nézze meg az arcod. :)
2011. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

huh köszi, hogy ezeket leírtad:)

Igen, eléggé miteszeres vagyok az orromon főleg :S de az államon is vannak de ott kevesebb és kevésbé láthatóak. Az orromon viszont most pl eléggé zavar, mert több van.

Jó hogy írtad a mézet mert a napokban tettem fel mézpakolást. Kamilla gőzölés után kentem fel rá, előtte nem radíroztam le az arcom mert hát nincs mivel:D

És kb 10 percig biztos rajta volt. Ha nem több. :S előtte is csináltam már mézes pakolást, de akkor több ideig volt rajta fent. Lehet ez volt a baj, mert alig jött le utána. Akkor csak max 5-8 percre hagyom rajta legközelebb.

Akkor kell szereznem valami krémet , de mindenféleképpen tényleg elkéne mennem egy kozmetikushoz.:S

2011. szept. 13. 21:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj orvoshoz ez valamilyen szervi problémára utal pl: parazita, vese/májkő!
2011. szept. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképp keress meg egy kozmetikust.
2011. szept. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Mon meg az orvosnak, hogy a szemed alatti karika mitöl van(csinál egy kivizsgálást és meg tudja az okát és így tud rá végleges megoldás!)? Nem fogod megbánni hidd el!
2011. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kozmetikushoz természetesen el fogok menni.

Orvoshoz is már készülni akartam. Karikák is vannak ugyan a szemeim alatt de az néha halványodni szokott.

2011. szept. 16. 12:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!