Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mitgondoltok a haj öntisztító...

Mitgondoltok a haj öntisztító mechanizmusáról? (többi lent)

Figyelt kérdés

nekem mindig rövidre van vágva a hajam (oldalt 6 mili, fent kb 1,5-2 cm) és régebben nagyon sokat mostam. akkoriban midnig egykét nap után elkezdett zsirosodni, viszketni.


pár hónapja viszont elkeztem egyre ritkábban mosni a hajam, és ráadásul sampon nélkül. állitolag ez egészséges.

kiváncsi vagyok a véleményetkre. mivel a hajam rövid, nemigazán zsiros, vagy ha az, akkor vizzel kicsit lemoson.

ti mit gondoltok erröl?


18/F


2011. szept. 20. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
ha rövid akkor miért okoz gondot lemosni? Szerintem a zsíros haj ahogy mondtad viszket és ki is hull
2011. szept. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
épp ezaz hogy nem zsirosodik igy, csak ritkán a, akkor vizzel megmosom és kész.
2011. szept. 20. 00:35
 3/5 anonim ***** válasza:

nőből vagyok, és pár évvel ezelőtt nagyon el kezdett tönkremenni a hajam, agyon dauerolt-festett stb egyéb hülyeségek. Egy neves fodrász azt mondta, hogy ne mossam vegyszerrel - értsd samponnal - csak vízzel, legalább egy hónapig. Kivettem egy hónap szabit - pont nyár volt - és leköltöztem az egyik kempingbe, és csak annyi viz érte a hajamat, amikor úsztam a tóban. Hát mit mondjak, az első hét katasztrófa volt, viszketett, minden bajom volt, a második héten mintegy beállt a hajam olyan jó pulikutya-módra, a harmadik héten mégjobban, és a negyedik héten el kezdett olyanná válni, mintha samponnal mostam volna. Magától. Ja, és minden nap ki kellett fésülni, ezt is a fodrász mondta. Valami öt hajkefét dobtam ki az egy hónap végén. De a hajam rendbejött. Azóta nem festem, nincs dauer, minőségi sampont használok és kondicionálót. Kicsit drága, de megéri. Amikor dolgozom, minden nap mosom (muszáj az ügyfelek miatt) de ha itthon vagyok, akkor csak vízzel.

Ha zsírosodik a hajad, az esetleg a csajok előtt ciki, más a tapintása, az illata, esetleg bizonyos helyzetekben nyomot hagy a párnán... Erre azért figyelj (elején írtam, nőből vagyok) :D

2011. szept. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lány vagyok.

Én is régen elkezdtem hetente kétszer, majd kétnaponta, majd megint hetente kétszer mosni.

Most ráálltam arra, hogy hetente egyszer mosom csak. Még a 4. napon egész friss! Az ötödiken már összekötöm.

Én nem vagyok nagy társasági lény, hétvégén általában itthon vagyok, így akkor már akár katasztrófa is lehet. De amúgy összekötve kevésbé látszik szörnyűnek, ha mégis mennék valahova. :)

2011. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 shhaa válasza:
2 éve csak vízzel van mosva a hajam.. de azzal naponta.. átálláskor a hajam olyan 5-7 cm volt és össze-vissza állt, azóta csak rövidült, de sampont többet nem használok!:D
2013. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!